Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

28.01.2020 | 22.33 > 22:38

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Lube

CEV

Evropski i svetski šampion je do trijumfa na svom terenu došao sa 25:21, 25:19, 21:25, 25:19, posle jednog sata i 42 minuta igre.

Lube je, inače, pre samo dva dana igrao zaostali meč Lige šampiona sa Trentinom, u kojem je slavio 3:0, što je dovelo do promena u sastavu ekipe. Trener italijanskog tima Ferdinando de Đorđi odlučio je da odmori nosioce igre Bruna Rezendea i Osmanija Huantorenu, dok su zbog povreda meč propustili Joandi Leal i Amir Gafur.

Gosti su se dobro držali u prvom setu, ali su Simon i Bjenjek dobrim servisom doneli prednost domaćinu. U drugom delu igre je tim iz Ćivitanove od starta stekao prednost, dok je u trećem setu češki šampion iznenadio i produžio meč. Ipak, sve dileme su rešene u četvrtom setu, koji je izuzetno ličio na drugi.

Najbolji u timu Lubea bio je Jirži Kovar sa 22 poena, dok se na drugoj strani istakao mladi korektor Marek Šotola sa 20 poena.

Lubeu je to bio četvrti trijumf u okviru grupe A, dok su Buđejovice doživele treći poraz.

Plasman u narednu fazu obezbedio je i poljski šampion Keđeržin, koji je sa 3:0 savladao Ruselar. Izabranici Nikole Grbića još nisu izgubili set u elitnom takmičenju ove sezone, a u istoj grupi u sredu Vojvodina gostuje Fridrihshafenu. Taj meč igra se od 20 časova, uz prenos na Sport Klubu HD.

Najzanimljiviji meč dana viđen je u dvorani „Maks Šmeling“ u prestonici Nemačke, gde je ruski Fakel posle preokreta savladao Berlin 3:2. U istoj grupi u sredu igraju Kuzbas i ACH Volej iz Ljubljane, a prenos iz Kemerova na programu je od 13 časova na Sport Klubu 1.