Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

04.02.2020 | 20.54 > 20:55

Jedinstvo završilo sezonu u Evropi

Odbojkašice Jedinstva iz Brčkog eliminisane su iz Kupa CEV, pošto su i u drugom meču osmine finala poražene od Minčanke iz Minska.

ŽOK Jedinstvo Brčko

CEV

Posle poraza na gostovanju 3:0, Jedinstvo je u revanšu uspelo da osvoji jedan set, ali je Minčanka na kraju slavila sa 25:21, 25:21, 22:25, 25:15 po setovima, posle 92 minuta igre.

Najbolja u timu iz Brčkog bila je Anđelka Radišković sa 19 poena, a dvocifreni učinak imala je i Ivana Radović, koja je utakmicu završila sa 10 poena.

Pobedničku ekipu predvodila je Olga Bogdanova sa 16 poena, dok je Kacijarjna Sakolčik dodala 13 poena.

Minčanka će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom dvomeča između Volera iz Ciriha i Volej Didingena.

CEV kup (m): Težak posao za Nišlije i Požarevljane

Izvučeni su i parovi za prvu rundu CEV kupa u muškoj konkurenciji.

Lisinac i Podraščanin bez LŠ, Modena u eliti

Italijanska odbojkaška federacija, koja je još ranije prekinula šampionat i bez imenovanja prvaka okončala sezone, objavila je listu učesnika u evropskim kupovima za 2020/21.

CEV: Evropska 2019/20 završena, nema šampiona

Završena je sezona 2019/20 u evropskim klupskim takmičenjima - Ligi šampiona, CEV i Čelendž kupu.

Srbiji sedam mesta u Evropi, u LŠ kroz kvalifikacije

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je na osnovu bodova, koje su klubovi osvajali u periodu od 2017. do 2019. godine, saopštila kvote za nastupe u evropskim takmičenjima u sezoni 2020/21.

Ivović za SK: Bolje sedeti u svojoj nego u tuđoj kući

Postoji u Evropi država u kojoj se normalno živi uprkos pandemiji koronavirusa. Samo je sport stao. O tome šta se dešava u Rusiji, hoće li se i kako nastaviti prvenstvo i zbog čega je 'bolje sedeti u svojoj nego u tuđoj kući' razgovarali smo sa Markom Ivovićem, odbojkašem Lokomotive iz Novosibirska.

I CEV odlaže sva takmičenja, igraće se samo u Rusiji

Zbog pandemije koronavirusa otkazana su skoro sva takmičenja širom Evrope i sveta, a sada je Evropska odbojkaška konfederacija zvanično saopštila da će odložiti sva svoja takmičenja.

CEV odložio sve utakmice italijanskih klubova

Evropska odbojkaška federacija objavila je da je zbog epidemije koronavirusa do daljeg odložila sve utakmice u kojima su akteri italijanski klubovi.

Kup CEV: Mladost nemoćna protiv Hemika

U prvom meču četvrtfinala Kupa CEV za odbojkašice Mladost je u Zagrebu ubedljivo poražena od poljskog Hemika iz Polica maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:13, 25:16).

CEV kup: "Pirova pobeda" Mladosti u Brčkom

Odbojkaši Mladosti savladali su francuski Ažaksio u revanš meču osmine finala CEV kupa rezultatom 3:2. Bila je to pirova pobeda pošto je u prvom meču francuski predstavnik trijumfovao 3:1.

CEV Kup: Dostojan oproštaj Budvana

Odbojkaši Budve završili su evropsku priču za ovu sezonu. U revanš meču drugog kola CEV Kupa, Budvani su poraženi od Zenita u Sankt Petersburgu sa 3:0 (25:17, 25:18, 25:21).

CEV Kup: Zenit u Budvi kao kaznena ekspedicija

Odbojkaši Budve poraženi su u prvom meču drugog kola CEV Kupa od Zenita iz Sankt Petersburga sa 3:0 (25:13, 25:14, 25:13). Revanš se igra u Rusiji 11. februara, a na osnovu viđenog u Budvi, šanse aktuelnog šampiona Crne Gore su u domenu čuda.

Budvani zovu na praznik odbojke protiv Zenita

Sve je spremno za odbojkaški spektakl u Budvi. Šampion Crne Gore će u drugom kolu CEV Kupa ugostiti moćni Zenit iz Sankt Petersburga, a prenos meča možete pratiti na Sport Klubu 3 od 18 časova.

Kup CEV: Mladost poražena u Francuskoj

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog izgubili su na gostovanju francuskom Ažaksjou 3:1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa CEV.

Mladost opet maksimalna za osminu finala Kupa CEV

Odbojkašice zagrebačke Mladosti pobedile su i u revanšu Kaštelu rezultatom 3:0 i plasirale se u osminu finala Kupa CEV.

Vasović za SK: Očekujem spektakl protiv Zenita

Odbojkaši Budve su više nego uspešno priveli kraju 2019. godinu. Posle osvojene duple krune, odigrali su jako dobro u Evropi, pa sa velikim ambicijama čekaju i godinu koja sledi.

Kup CEV: Jedinstvo preko Banjaluke do osmine finala

Odbojkašice Jedinstva iz Brčkog plasirale su se u osminu finala CEV Kupa, savladavši u revanšu Banjaluka Volej sa 3:0.