Trentino se revanširao Padovi predvođena Kovačevićem

Odbojka 9. feb 202020:42 > 20:44
sport klub

Pet mečeva je u nedelju odigrano u odbojkaškoj Seriji A, a slavili su Latina, Lube, Modena, Trentino i Peruđa.

Trentino je slavio na gostovanju Padovi nakon pet odogranih setova 19:25, 25:20, 25:18, 28:30, 20:18.

Na taj način ekipa Uroša Kovačevića i Srećka Lisinca revanširala se za identičan poraz u prvom delu sezone, ali i ostala u igri za plasman na prve tri pozicije.

Meč je obilovao uzbuđenjima i preokretima pošto su domaći poveli 1:0, a onda je Trentino došao do dva seta da bi u dramatičnoj završnici četvrtog Padova izborila taj brejk nakon što je realizovala šestu set loptu.

U odlučujućem petom setu, domaćin je vodio 12:9, propustio i četiri meč lopte a na kraju je Trentino blokovima Kovačevića i Đanelija na sjajnom Randesu došao do važne pobede.

Uroš Kovačević je zabeležio 20 poena, Aron Rasel je zbog povrede igru napustio u četvrtom setu a do tada je postigao 17 poena, a Srećko Lisinac stao je na 16.

U poraženom timu, tragičar Ernandez osvojio je čak 31 poen, a Japanac Juki Išikava 19.

Peruđa je bila bolja od Pjaćence 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:14), Modena je nadigrala Milano u tri seta (27:25, 25:14, 25:19), Lube je bio bolji od Ravene takođe u tri seta (25:21, 25:23, 25:19), a Latina je nadigrala Soru 3:1 (25:15, 25:23, 24:26, 25:18).