CEV

Odbojka

12.02.2020 | 21.26 > 21:30

CEV kup: "Pirova pobeda" Mladosti u Brčkom

Odbojkaši Mladosti savladali su francuski Ažaksio u revanš meču osmine finala CEV kupa rezultatom 3:2. Bila je to pirova pobeda pošto je u prvom meču francuski predstavnik trijumfovao 3:1.

OK Mladost Brčko

CEV

Veliku šansu su propustili momci iz Brčkog pošto su vodili sa 2:0 i 23:22 u trećem setu, bili su na korak od zlatnog seta, međutim sa dve uzastopne greške u završnici tog dela igre poklonili su set protivniku.

To je uticalo psihološki na domaći sastav koji je lako poražen u četvrtom periodu sa 25:12, a to je bio signal za ekipu Ažaksioa da počne sa velikim slavljem jer su već tada obezbedili plasman u četvrtfinale.

U rezultatski nevažnom petom setu domaći tim je spasio dve meč-lopte iskoristio svoju drugu i došao do pobede.

Najbolji kod Ažaksioa bio je Vasim Ben Tara sa 20 poena, dok je kapiten i nekadašnji reprezentativac Srbije Dejan Radić upisao 8 poena. Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Jovan delić sa 19 poena.

Francuski tim će u četvrtfinalu igrati protiv Modene.

CEV

CEV Kup: Dostojan oproštaj Budvana

Odbojkaši Budve završili su evropsku priču za ovu sezonu. U revanš meču drugog kola CEV Kupa, Budvani su poraženi od Zenita u Sankt Petersburgu sa 3:0 (25:17, 25:18, 25:21).

Jedinstvo završilo sezonu u Evropi

Odbojkašice Jedinstva iz Brčkog eliminisane su iz Kupa CEV, pošto su i u drugom meču osmine finala poražene od Minčanke iz Minska.

CEV Kup: Zenit u Budvi kao kaznena ekspedicija

Odbojkaši Budve poraženi su u prvom meču drugog kola CEV Kupa od Zenita iz Sankt Petersburga sa 3:0 (25:13, 25:14, 25:13). Revanš se igra u Rusiji 11. februara, a na osnovu viđenog u Budvi, šanse aktuelnog šampiona Crne Gore su u domenu čuda.

Budvani zovu na praznik odbojke protiv Zenita

Sve je spremno za odbojkaški spektakl u Budvi. Šampion Crne Gore će u drugom kolu CEV Kupa ugostiti moćni Zenit iz Sankt Petersburga, a prenos meča možete pratiti na Sport Klubu 3 od 18 časova.

Kup CEV: Mladost poražena u Francuskoj

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog izgubili su na gostovanju francuskom Ažaksjou 3:1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa CEV.

Mladost opet maksimalna za osminu finala Kupa CEV

Odbojkašice zagrebačke Mladosti pobedile su i u revanšu Kaštelu rezultatom 3:0 i plasirale se u osminu finala Kupa CEV.

Vasović za SK: Očekujem spektakl protiv Zenita

Odbojkaši Budve su više nego uspešno priveli kraju 2019. godinu. Posle osvojene duple krune, odigrali su jako dobro u Evropi, pa sa velikim ambicijama čekaju i godinu koja sledi.

CEV Kup: Budva izbacila Kakanj, dalje ide i Mladost

Odbojkaši Budve pobedili su Kakanj i drugom meču šesnaestine finala CEV Kupa. U prvom meču bilo je 3:1 za Budvane, a u revanšu 3:0 (25:13, 25:18, 25:10).

CEV: Ubedljiv poraz Luke Bar u Švajcarskoj

Odbojkašice Luke Bar doživela su ubedljiv poraz u prvom meču šesnaestine finala CEV Kupa, od Dudingena u Švajcarskoj sa 3:0 (25:19, 25:11, 25:14).

CEV Kup: Budva bolja od Kaknja, blizu je osmina finala

Odbojkaši Budve napravili su prvi od dva potrebna koraka ka plasmanu u osminu finala CEV Kupa. Aktuelni šampion Crne Gore je kao gost slavio protiv Kaknja iz Bosne i Hercegovine sa 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:12).

CEV kup: Prva evropska pobeda Banjaluke u istoriji

Odbojkašice Banjaluke Volej savladale su Bimal Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 3:2 u prvom meču 1/16 finala evropskog CEV kupa.

LŠ: Benfika eliminisala Mladost bez izgubljenog seta

Odbojkaši Benfike i u revanš utakmici letvrtfinala kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona maksimalnim rezultatom 3:0 pobedili Mladost iz Brčkog. Po setovima je bilo 25:18, 32:30 i 25:18.

LŠ: Mladost bez šanse protiv Benfike

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog poraženi su od Benfike u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 3:0.

Busto Aricio došao do trećeg CEV kupa

Odbojkašice Busto Aricija slavile su i u drugom meču finala CEV kupa protiv rumunske Alba Blaža 3:1 i na taj način su osvojile novi trofej u ovom takmičenju, prvi posle sedam godina.

CEV kup (ž): Za trofej Busto Arsicio i srpska Alba

Busto Arsicio i Alba iz Blaža igraće u finalu CEV kupa u ženskoj konkurenciji. To je epilog polufinalnih mečeva, u kojima su finalisti bili prilično dominantni.

CEV kup (m): Galatasaraj posle zlatnog seta u finalu

Najzanimljiviji revanš meč polufinala CEV kupa odigran je u utorak u Istanbulu, gde su odbojkaši Galatasaraja uspeli da anuliraju poraz u prvom meču u Rusiji protiv Kemerova, a zatim i da dobiju zlatni set.