Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

13.02.2020 | 22.42 > 22:45

LŠ: Lube 5/5, Trentino strepi pred poslednje kolo

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona i tako zadržali maksimalni skor.

Srećko Lisinac

CEV

Aktuelni šampion Evrope i sveta je u tom duelu, pred oko 3.000 navijača, slavio sa 24:26, 31:29, 25:17, 25:22, posle jednog sata i 59 minuta igre.

Najbolji u trijumfu Lubea bili su Osmani Huantorena i Kamil Rihlički sa po 23 poena, dok je Robertlandi Simon upisao 18 poena, od toga sedam as udarcima.

U redovima Trentina istakao se Uroš Kovačević sa 19 poena, Luka Vetori je imao 15, a Srećko Lisinac i Uroš Kovačević po 14.

Lube je još ranije obezbedio plasman u četvrtfinale, a sada i prvo mesto u grupi pošto ima 15 bodova, dok je Trentinu za to potrebno da sledeće nedelje u poslednjem kolu pobedi Buđejovice, koje su ranije tokom dana sa 3:0 savladale Fenerbahče.

Peruđa je u jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u četvrtak savladala Benfiku u Lisabonu rezultatom 3:1. Bilo je 26:24, 25:21, 22:25, 25:17, a taj meč je trajao 117 minuta.

Italijanski klub je do trijumfa predvodio Vilfredo Leon sa 21 poenom, dok je Marko Podraščanin upisao devet. Aleksandar Atanasijević nije igrao na toj utakmici.

Kod Benfike, Rafael Oliveira je imao 12 poena, dva više od Tea Lopesa.

Peruđi je to bio peti trijumf, zahvaljujući kojem je obezbedila prvo mesto u grupi D, dok je Benfika doživela četvrti poraz.

Grbićeva Zaksa bolja od Vojvodine u tri seta

Odbojkaši Vojvodine poraženi su i u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Od njih je bolja bila ekipa Zakse u tri seta, a Vojvođani su još uvek bez trijumfa u elitnom takmičenju.

Trentino se revanširao Padovi predvođena Kovačevićem

Pet mečeva je u nedelju odigrano u odbojkaškoj Seriji A, a slavili su Latina, Lube, Modena, Trentino i Peruđa.

LŠ: Vakifbank razbio Skandići u Italiji

Odbojkašice turskog Vakifbanka u derbiju Grupe B u gostima savladale su Skandići 3:0 (28:26, 25:19, 25:21).

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

LŠ: Novara pred vratima četvrtfinala

Odbojkašice Novare kao gošće su savladale Himik Južnji rezultatom 3:0, u meču 5. kola Lige šampiona.

Lisinac predvodio Trentino do pobede u Istanbulu

Odbojkaši Trentina savladali su u poslednjem meču četvrtog kola Lige šampiona u Istanbulu ekipu Fenerbahčea 3:1 (17:25, 25:22, 29:27, 25:20).

LŠ: Vojvodina ispustila Fridrihshafen

Odbojkaši Vojvodine izgubili su na gostovanju Fridrihshafenu rezultatom 3:2 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako doživeli četvrti poraz u elitnom takmičenju.

LŠ: Peruđa u četvrtfinalu, Atanasijević veoma dobar

Odbojkaši Peruđe ostvarili su i četvrtu pobedu u Ligi šampiona, pošto su savladali Tur rezultatom 3:0 u okviru četvrtog kola i tako obezbedili plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja.

David Mehić ponovo u Vojvodini

Filmovi su nas naučili da se kriminalac uvek vraća na mesto zločina, a svakodnevni život da se šampioni vraćaju na mesto uspeha.

Željko Bulatović prvi trener moskovskog Dinama

Željko Bulatović, 56-godišnji stručnjak iz Kraljeva, novi je prvi trener odbojkašica moskovskog Dinama. Na klupi najtrofejnijeg kluba na planeti, on je zamenio ruskog trenera Aleksandra Sukomela.

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Novosađani na iskušenju u Fridrihshafenu

Kada su izvučene grupe Lige šampiona, na prvi pogled se činilo da će odbojkaši Vojvodine NS seme imati snage da se suprotstave nemačkom Fridrihshafenu i, uprkos porazu kod kuće od 3:0, taj stav je još aktuelan kod šampiona Srbije.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Dokaz zašto je Grebenjikov najbolji libero sveta (VIDEO)

U utakmici italijanskog Kupa između Trenta i Milana francuski libero Ženja Grebenjikov je pokazao zašto je najbolji na svojoj pozicij. Stigao je svaku loptu, bio je na svakom delu terena i Trento je naravno taj poen osvojio.

Trentino protutnjao Milanom

Odbojkaši Trentina igraće u polufinalu Kupa Italije pošto su u četvrtfinalu pregrmeli teško gostovanje u Milanu i slavili maksimalnu pobedu po setovima 25:23, 25:19, 25:19.

Vakifbank lako protiv Mariborčanki, šok u Moskvi

Odbojkašice Vakifbanka ostvarile su i treću pobedu u Ligi šampiona, pošto su za samo 56 minuta savladale ekipu NOVA KBM iz Maribora rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:11, 25:10.