Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

21.02.2020 | 22.01 > 22:06

Treći vezani poraz Padove

U jedinom meču 20. kola odbojkaške Serije A odigranom u petak, Vibo Valentina iznenadila je Padovu i slavila nakon četiri odigrana seta.

odbojka

Scott Barbour/Getty Images

Vibo Valentina, pretposlednja ekipa na tabeli, slavila je na svom parketu protiv šestoplasirane Padove kojoj je ovo treći vezani poraz. Meč je rešen nakon četiri seta - 24:26, 25:20, 25:22, 25:23.

Padova je uspela da u uzbudljivoj završnici dobije prvi set, ali je nastavak meča u potpunosti pripao domaćinu koji je tako došao do petog trijumfa u sezoni.

Najbolji u timu pobednika bili su Abubakar Neto sa 24 i Timoti Karl sa 20 osvojenih poena.

Padovu su u ovom meču predvodili Fernando Ramos sa 21 i Juki Išikava sa 14 osvojenih poena.

Verona posle 136 minuta srušila Vibo

Odbojkaši Verone savladali su Vibo rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici odigranoj u italijanskom prvenstvu.

Monca sprečila veliki preokret Padove

Odbojkaši Monce savladali su sa 3:2 (25:20, 25:23, 19:25, 23:25, 18:16) Padovu u meču 13. kola Serije A.

Najava odbojkaške subote na Sport Klubu (VIDEO)

Pogledajte šta vas sve očekuje od odbojkaških mečeva u direktnim prenosima na Sport Klubu, u pitanju su dva duela italijanske lige...

Serija A: Fenomnalni Petrić nosio Milano do pobede

U odloženom meču devetog kola odbojkaške Serije A Milano je kod kuće u četiri seta savladao Vibo Valenciju, a briljirao je reprezentativac Srbije Nemanja Petrić.

Pjaćenca slavila, sjajni Stanković i Krsmanović

Odbojkaši Pjaćence pobedili su na svom terenu Padovu u devetom kolu italijanske lige sa 3:2 u setovima.

Travica vodio Padovu do četvrte pobede

Odbojkaši Padove savladali su Latinu rezultatom 3:1 u premijernom meču osmog kola italijanske Serije A.

Peruđi pripao maraton u Monci, Kovačević sjajan

Odbojkaši Peruđe savladali su Moncu na gostovanju rezultatom 3:2 posle niza preokreta u okviru četvrtog kola italijanskog prvenstva.

„Pirova“ pobeda Milaneza, plej-of od 30. marta

Nakon mečeva poslednjeg kola ligaškog dela takmičenja italijanske Serije A, poznati su svi četvrtfinalni parovi. Padova je uspela u poslednjem kolu da preskoči Moncu na sedmoj poziciji, dok je Milano savladao Peruđu, ali je ostao petoplasirani, nakon trijumfa Modene u Veroni.

Peruđin revanš Padovi, Leonov as – 133 km na čas!

Odbojkaši Peruđe savladali su Padovu maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:18, 25:22) i sačuvali lidersku poziciju dva kola pre kraja ligaškog dela Serije A.

Kovačević za novi trijumf Trentina

Odbojkaši Trentina savladali su Padovu na svom terenu rezultatom 3:0 u okviru 22. kola italijanskog prvenstva.

Monca bez problema do pobede protiv Viba

Odbojkaši Monce savladali su u 16. kolu Serije A na svom parketu Vibo Valenciju sa ubedljivih 3:0.

Ćirović vodio Padovu do pobede

Padova je kao gost savladala Moncu rezultatom 3:1 (13:25, 30:28, 25:19, 25:20), u drugom meču 18. kola italijanske Serije A.

Peruđi „jesenja” titula, Padova u četvrtfinalu Kupa

Odbojkaši Peruđe, aktuelni šampioni Italije, maksimalnom pobedom nad Milanom (3:0), okončali su prvi deo sezone na prvoj poziciji. Puleni Lorenca Bernardija „obrnuli su krug” sa 34 boda, od mogućih 39.

Vibo Valentija slavio u derbiju začelja protiv Sijene

Unapred odigrani meč 15. kola italijanske Serije A nije doneo očekivana uzbuđenja, jer je domaći Vibo sigurnom igrom relativno lako slomio otpor gostiju iz Sijene.

Sjajni Atanasijević nedovoljan, Peruđa pala u Padovi

Odbojkaši Padove pobedili su Peruđu u 11. kolu italijanske lige sa 3:1 u setovima.

Kovačević i Lisinac nosili Trentino u Padovi

Odbojkaši Trentina savladali su Padovu na gostovanju rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici u okviru devetog kola Serije A.