SL: Voši derbi, Partizan poražen u Subotici

Odigrana su dva meča drugog kola mini lige za šampiona odbojkaške Superlige Srbije. Vojvodina je u duelu dve prvoplasirane ekipe u Novom Sadu savladala Niš u pet setova, dok je Partizan poražen u Subotici od Spartaka.

OK Vojvodina

CEV

Niš je u Spensu dobio prvi set 25:19. Ali u naredna dva Vojvodina sigurna i ubedljiva, 25:18 i 25:19. Međutim, gosti se vraćaju i četvrti set dobijaju 25:21, čime su izborili peti taj brejk set. U njemu bolju koncentraciju imali su domaći i na kraju zabeležili pobedu vrednu prvog mesta. Novosađani trenutno imaju 16 pobeda, jednu više od Nišlija.

Kod pobednika najefikasniji su bili Aleksandar Blagojević i Pavle Perić sa po 17 poena. Na drugoj strani Numori Keita i Abulababa Ikbajri Ahmed zabeležili su po 21 poen.

U borbi za četvrto mesto, poslednje koje vodi u plej-of, Spartak je u Subotici ubedljivo savladao Partizan u tri seta. Bilo je 25:19, 25:20, 25:21. Ovom pobedom Subotičani su izbili na četvrto mesto, imaju 12 pobeda, dok Partizan ima pobedu manje. Ako tako ostane ove dve ekipe podeliće megdan u plej-ofu, a Spartak će imati prednost domaćeg terena.

U ligi za opstanak Novi Pazar je kao gost savladao Jedinstvo 3:1.

Crno-beli "okrenuli" Radnički, Zvezda sigurna

Odbojkaši Partizana pobedili su Radnički iz Kragujevca kod kuće, u petom kolu mini lige za šampiona, rezultatom 3:1.

SL: Vojvodina slavila praznoj “Dudovoj šumi”

Odbojkaši Vojvodine savladali su Spartak rezultatom 3:1 na gostovanju u okviru petog kola Mini lige od prvog do šestog kola prvenstva Srbije.

Vojvodina pobeđuje, Partizan bolji od Niša

Odbojkaši Vojvodine nastavili su niz pobeda. Izabranici Siniše Gavrančića u subotu su savladali Mladi radnik sa 3:0 (25:19, 25:22, 25:21).

Mladi radnik maksimalno protiv Spartaka

U utakmici trećeg kola srpske minilige za šampiona Mladi radnik je savladao Spartak iz Subotice u Požarevcu 3:0. Po setovima je bilo 25:22, 25:18 i 25:19.

Gavrančić: Došli smo spremni; Janić: Sagoreli u želji

Trener odbojkaša Vojvodine Siniša Gavrančić bio je zadovoljan onim što su njegovi igrači pokazali u finalu Kupa Srbije. Šef stručnog štaba Partizana Bojan Janić nije imao šta da zameri svojoj ekipi.

Vojvodini rekordni 15. trofej u Kupu

Odbojkaši Vojvodine osvojili su rekordni 15. trofej u nacionalnom Kupu. Izabranici Siniše Gavrančića pobedili su u velikom finalu Partizan sa 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:23).

Finale Kupa: Praznik odbojke u nedelju u Ubu

U utorak su konferencijom u Beogradu najavljena finala Kupa Srbije za odbojkaše i odbojkašice, koja će se igrati 1. marta u Ubu.

Vojvodina sigurna, Požarevljanima triler

Odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički rezultatom 3:0 u okviru prvog kola Mini lige od prvog do šestog mesta prvenstva Srbije, koje je obeležio trijumf Mladog radnika nad Partizanom 3:2.

Vojvodina se bez pobede oprostila od Lige šampiona

Odbojkaši Vojvodine porazom su završili učešće i Ligi šampiona, pošto ih je sa maksmalnih 3:0 u dvorani Širvelde u Belgiji savladao Ruselar.

Voša se oprašta od LŠ: Bilo je zadovoljstvo

Odbojkaši Vojvodine odigraće u sredu poslednji meč ove sezone u Ligi šampiona. Prvak Srbije će u završnom kolu grupne faze gostovati Ruselaru.

Vojvodina maksimalna, ostala prva pred mini-ligu

Odbojkaši Vojvodine zabeležili su maksimalnu pobedu nad Mladim radnikom, te su na prvom mestu završili prvi deo sezone.

Grbićeva Zaksa bolja od Vojvodine u tri seta

Odbojkaši Vojvodine poraženi su i u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Od njih je bolja bila ekipa Zakse u tri seta, a Vojvođani su još uvek bez trijumfa u elitnom takmičenju.

Gavrančić pred Zaksu: Da ostavimo što bolji utisak

Trener odbojkaša Vojvodine Siniša Gavrančić želi da njegova ekipa ostavi što bolji utisak u meču petog kola grupe E Lige šampiona protiv poljske Zakse.

Nišlije "okrenule" Spartak, odlični Numori Keita

Odbojkaši Niša pobedili su subotički Spartak na svom parketu u 16. kolu Superlige, posle preokreta, sa 3:1.

Vojvodina slavila u Pazaru, Niš je prati

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Novi Pazar na gostovanju rezultatom 3:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Spartak bolji od Radničkog na otvaranju 17. kola

U prvom meču 17. kolo odbojkaškog šampionata Srbije Spartak je nakon četiri odigrana seta bio bolji od Radničkog.