Alexandre Schneider/Getty Images

Odbojka

03.03.2020 | 19.49

CEV kup: Mladost iz Zagreba završila takmičenje

Odbojkašice Mladosti iz Zagreba poražene su od Hemika u Poljskoj 3:0. Tako su ukupnim rezultatom 6:0 ispale iz četvrtfinala ovog takmičenja.

Grupa Azoty Chemik Police, Mladost Zagreb

CEV

Prvi set je bio neizvestan do 12. poena, a zatim je poljska ekipa napravila seriju 6:1 i osigurala pobedu i vođstvo 1:0. Iako su Poljakinje drugi set počele nešto bolje Zagrepčanke su se držale i vratile do 12:11, ali su opet domaće igračice napravile seriju posle koje protivnicama nije bilo povratka u meč.

Treći set počinje serijom 9:3, a do kraja seta je zagrebačka ekipa napravila još samo sedam poena.

Najefikasnija u pobedničkom timu je bila Martina Grajber sa 14 poena, dok je kod Mladosti Božana Butigan imala deset.

Kup CEV: Mladost nemoćna protiv Hemika

U prvom meču četvrtfinala Kupa CEV za odbojkašice Mladost je u Zagrebu ubedljivo poražena od poljskog Hemika iz Polica maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:13, 25:16).

Brčanke na fajnl-foru MEVZA lige

Odbojkašice brčanskog Bimal-Jedinstva, pobedom nad zagrebačkom Mladosti 3:1, plasirale su se na fajnl-for Srednjeevropske MEVZA lige.

Mladost opet maksimalna za osminu finala Kupa CEV

Odbojkašice zagrebačke Mladosti pobedile su i u revanšu Kaštelu rezultatom 3:0 i plasirale se u osminu finala Kupa CEV.

LŠ: Vašaš bolji od Luke Bar, Mladost pala u Ukrajini

Odbojkašice Vašaša i Himika nastavljaju kvalifikacije za Ligu šampiona, dok se Luka Bar i Mladost iz Zagreba sele u CEV Kup.

LŠ: Pobeda Mladosti, poraz Jedinstva

Odbojkašice zagrebačke Mladosti savladale su Himik Južnji rezultatom 3:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

LŠ: Brčanke idu u Tiranu, Baranke protiv Vašaša

U Luksemburgu je obavljen žreb kvalifikacija za odbojkašku Ligu šampiona u ženskoj konkurenciji. Sedam klubova boriće se kroz dve runde za dva mesta.

Sedam kandidata za poslednja dva mesta u LŠ kod dama

Za učešće u Ligi šampiona, u sezoni 2019/20, prijavilo se 25 ženskih klubova iz 17 zemalja.

Odlična Bianka nedovoljna za prvaka Rusije

U meču trećeg kola E grupe Lige šampiona za odbojkašice šampion Rusije, ekipa Dinama iz Moskve, savladala je na gostovanju Hemik iz Polica rezultatom 3:2 (25:16, 16:25, 21:25, 25:19, 5:15).

Terziću bodovi i trofej za najboljeg trenera Evrope

Odbojkašice Fenerbahčea upisale su i drugu pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona, pošto su u dvorani „Burhan Felek” u Istanbulu deklasirale Kemik iz Polica rezultatom 3:0, po setovima 25:12, 25:16, 25:22.

LŠ: Vizura posle maratona poražena od Hemika

Odbojkašice Vizure porazom su okončale učešće u Ligi šampiona.

CEV LŠ: Ruskinje osigurale narednu fazu

Odbojkašice Dinama iz Kazanja prve su obezbedile plasman u plej-of 6 fazu Lige šampiona, pošto su u pretposlednjem, petom kolu grupe C savladale Hemik iz Polica 3:1 u setovima (24:26, 25:16, 25:23 i 25:14).

LŠ: Marica iščupala Hemiku bod za Ajkulice

U četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona odbojkašice poljskog Hemika Police savladale su u gostima Maricu u Plovdivu 3:2 (25:19, 18:25, 23:25, 25:20, 15:11).

LŠ: Police "preslišale" Ajkulice

Odbojkašice Vizure izgubile su prvi meč grupne faze Lige šampiona, pošto je od njih u Rumi bio bolji tim poljskog Hemika iz Polica sa 3:0.