Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

19.03.2020 | 12.55 > 15:04

Lokomotiva na korak do finala CEV Kupa

U prvom meču polufinala CEV Kupa odbojkaši Lokomotive pobedili su Zenit iz Sankt Peterburga sa 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:22).

CEV

Dok se Evropa i ostatak sveta bore sa pandemijom koronavirusa, u Novosibirsku se igrala odbojka. Lokomotiva i Zenit sastali su se u prvom meču polufinala drugog po jačini evropskog takmičenja pred praznim tribinama.

Zenit je pretrpeo prvi poraz posle osam utakmica. Zanimljivo, ekipa iz Sankt Peterburga je tu seriju napravila posle prethodnog poraza od Lokomotive.

Ruski derbi je opravdao očekivanja. Uzbudljivo je bilo u sva četiri odigrana seta, a u završnicama su odlučivale sitnice i stabilniji blok Lokomotive.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Sergej Savin sa 19 poena, Dmitri Ščerbinin je osvojio 13, a Marko Ivović devet. Na drugoj stani dominirao je Đorđi Grozer sa 25 poena.

Revanš je na programu za sedam dana. Domaći su ostvarili važnu pobedu, pa će im za plasman u finale biti potrebna dva seta u revanšu.

U drugom polufinalu sastaju se Modena i Galatasaraj. Ne zna se kada će ti mečevi biti odigrani.

CEV

Velika borba vodila se tokom prvog seta. Smenjivale su se ekipe u vođstvu, a nijedna nije imala prednost veću od dva poena. Iako je Zenit u završnici imao 21:20, usledila je serija domaćih, koji su osvojili set 25:22.

Tokom prvog dela igre obe ekipe su bile uspešne u napadu, ali je manje grešila ekipa Plamena Konstantinova, koja je povela.

Psihološka prednost u drugom setu bila je na strani Lokomotive. Domaći tim je od početka imao prednost, pa je u jednom momentu semaor pokazao i 14:8. Napravili su seriju u završnici gosti, ali nisu mogli da zaprete rivalu. Ekipa iz Novosibirska je povela sa 2:0 u setovima - 25:23.

Činilo se da će sve biti brzo gotovo kada je Lokomotiva povela 13:9. Ipak, fantastično su u nastavku igrali odbojkaši Zenita, pa su preokrenuli na 16:14. Usledila je ujednačena igra do sam završnice, u kojoj su sigurniji bili gosti iz Sankt Peterburga - 25:23.

I u četvrtom setu igralo se poen za poen, ali je u prednosti konstantno bio domaći tim. U završnicu su i greške rivala pomogle Lokomotivi da dođe do pobede, pa je meč završen servis greškom Grozera - 25:22.