Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

12.08.2020 | 17.39 > 17:44

Ćaćić za SK: Ne menjam sredinu, ciljevi ostaju isti

Kapiten crnogorske odbojkaške reprezentacije Vojin Ćaćić, kao što je i najavio u razgovoru za Sport Klub posle finalne serije plej-ofa u šampionatu Grčke, ostaje u Panatinaikosu.

Vojin Cacic

Privatna arhiva

Podsećanja radi, Ćaćić je pojačao Panatinaikos u drugom delu sezone, a zatim je PAO na krilima Ćaćića i saigrača napravio podvig. Pobedio je Olimpijakos u Kupu, a zatim slavio protiv večitog rivala i u borbi za titulu.

Odmah posle finalne serije, Ćaćić je za Sport Klub rekao:

"Tim koji pobeđuje se ne menja. Nisam produžio ugovor, ali smo praktično sve dogovorili. Panatinaikos želi da me zadrži u Atini, meni je sjajno u klubu, osvojili smo duplu krunu, tako da nas samo detalji dele od produžetka saradnje na obostrano zadovoljstvo".

U međuvremenu, dogovoreni su i detalji, pa je Vojin Ćaćić stavio paraf na jednogišnji ugovor sa Panatinaikosom koji će u sezoni koja sledi, nastojati od odbrani trofeje u Grčkoj.

Imao sam zaista dosta ponuda iz drugih klubova, ali nisam želeo da prekršim dogovor koji sam imao sa čelnici Panatinaikosa. Ekipa koja je osvojila titulu je ostala na okupu, radujem se sezoni koja sledi, sjajno se osećam u Atini, a ciljevi ostaju isti. Staro je pravilo da je teže odbraniti, nego osvojiti trofeje, ali zaista verujem u sebe, saigrače i stručni štab. Mislim da smo kadri da ponovimo uspeh iz prošle sezone koja je bila veličanstvena”, naglasio je Vojin Ćaćić.

Pored velikih ambicija u Grčkoj, Vojin Ćaćić će sa reprezentacijom Crne Gore nastojati da stigne do drugog uzastopnog šampionata Evrope. Podsećanja radi, Crna Gora je prošle godine prvi put u istoriji uspela da stigne do velikog takmičenja, na kome je ostavila sjajan utisak, a samo malo sreće i iskustva je nedostajalo da izabranici Veljka Bašića stignu do druge faze takmičenja.

Rivali u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se zbog koronavirusa igrati po sistemu turnira su Grčka, Gruzija i Azerbejdžan.

Uz dužno poštovanje prema rivalima, sve osim plasmana na šampionat Evrope bih smatrao velikim neuspehom. Tačnije rečeno, smatram da je generacija koja je ispisala odbojkašku stranicu u istoriji Crne Gore kadra da napravi korak napred. Moramo na Evropsko prvenstvo, a zatim da izborimo plasman u narednu fazu takmičenja, koja nam je izmakla na prošloj smotri najboljih selekcija Starog kontinenta", zaključio je Vojin Ćaćić.