Odbojka

19.09.2020 | 19.37 > 19:40

Vakifbank ubedljiv protiv Turkiš erlajnsa

U meču trećeg kola turskog šampionata odbojkašice Vakifbanka savladale su Turkiš erlajns maksimalnim rezultatom.

CEV

Izabranice Đovanija Gvidetija po setovima su slavile 25:20, 25:23 i 25:15 nakon 80 minuta igre u Istanbulu.

U prvom setu domaći tim se držao do tehničkog tajm-auta dok je najveća borba viđena u drugom delu igre. Treći set je prelomljen serijom Vakifa od 11:0.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Izabel Hak koja je osvojila 21 poen, dok je 13 upisala Mišel Barč.

U timu Marćela Abondance istakla se Ebrar Karakurt sa 13 osvojenih poena.

Kod Vakifbanka u sva tri seta na teren je ulazila Maja Ognjenović, dok je u ovom meču prekobrojna strana odbojkašica bila Milena Rašić.

U ostalim mečevima: Ankara Karajolari - Kuzej 3:1, Ankara PTT - Ješiljurt 2:3, Genčlik - Bejlikduzu 3:0, Ajdin - Ilbank 3:0, Nilufer - Bešiktaš 3:0.

Vakif ne zna šta je poraz, izgubio tek prvi set

Odbojkašice Vakifbanka ostvarile su osmu pobedu u osmom meču ove sezone. Izabranice Đovanija Gvidetija savladale su u nedelju Kuzejboru Gendžlik sa 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:18).

Vakifbank maksimalan, Tiijana 26p u pobedi Ezačibašija

Odbojkašice Vakifbanka zabeležile su i šestu pobedu bez izgubljenog seta u novoj sezoni turske Sultanlar lige, pošto su maksimalnim rezultatom (3:0) savladale gradksog rivala Ješiljurt.

Turska: Silovit Vaikfbank, prepustio samo 29 poena

Odigrano je šest mečeva osmog kola turskog šampionata za odbojkašice. Poslednji šampion Vakifbank bio je izuzetno ubedljiv u gostima protiv Bejlikduzua i ostao jedini tim bez poraza.

Slučaj korone u timu Maje Ognjenović i Milene Rašić

Turski odbojkaški klub Vakifbank saopštio je da je jedna igračica zaražena koronavirusom.

Evroliga ne menja sponzora: Želja je jasna

Evroliga i Turkish Airlines nastaviće saradnju o generalnom sponzorstvu i u budućnosti, najavio je Jahja Ustun, portparol avio-giganta.

Milena za SK: Jedva čekamo OI, ali biće dana za megdana

Jedna od najboljih odbojkašica sveta Milena Rašić govorila je za Sport Klub o letu koje je trebalo da donese olimpijsko zlato, povratku u reprezentaciju Srbije i životu u karantinu.

CEV deli 2,6 miliona evra nagradnog fonda za evrokupove

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV), u četvrtak je poslala pismo klubovima učesnicima evropskih kupova, u kojoj im garantuje hitnu isplatu finansijskih sredstava iz nagradnog fonda za učešće i učinak na evropskoj sceni u sezoni 2019/20.

LŠ(ž): Vakif silovito u polufinalu

Odbojkašice turskog Vakifa slavile su i u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona protiv moskovskog Dinama u tri seta.

LŠ: Kovačević i Lisinac na Kovača

Obavljen je žreb četvrtfinala Lige šampiona u obe konkurencije, a prvaka Evrope i sveta Lube čeka susret sa belgijskim Ruselarom.

Vakifbank lako protiv Mariborčanki, šok u Moskvi

Odbojkašice Vakifbanka ostvarile su i treću pobedu u Ligi šampiona, pošto su za samo 56 minuta savladale ekipu NOVA KBM iz Maribora rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:11, 25:10.

Egonu u meču godine vodila Koneljano do pobede!

Odbojkašice Imoko Volej Koneljana savladale su aktuelne svetske šampionke, ekipu Vakifbanka rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 20:25, 25:23, 21:25 i 23:21 u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

LŠ(ž): Maribor nejak za Vakifbank

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona za odbojkašice. Turski Vakifbank došao je do prvog trijumfa u takmičenju, pošto je kao gost savladao Maribor u tri seta.

Liga šampiona na SK sa 20 odbojkašica iz Srbije

U utorak startuje grupna faza Lige šampiona u ženskoj konkurenciji. Dvadeset timova, podeljenih u pet grupa, do sredine februara vodiće borbe za najviši plasman.

Vojvodina ako prođe kvalifikacije ide na Nikolu Grbića

U Hotelu „Marinela” u Sofiji obavljen je žreb grupa za Ligu šampiona 2019/20 u obe konkurencije.

Ognjenovićeva pred vratima Vakifbanka

Maja Ognjenović (35), legendarna srpska odbojkašica, po svemu sudeći raskinuće ugovor sa moskovskim Dinamom i potpisati novi sa slavnim Vakifbankom.

LŠ: Novara srušila šampiona

Odbojkašice Novare savladale su aktuelnog dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope turski Vakifbank nakon trijumfa u ‚zlatnom setu‘ rezultatom 16:14 i tako izborile plasman u finale Lige šampiona.