Alexandre Schneider/Getty Images

Odbojka

19.09.2020 | 21.25 > 21:45

SLS: Zvezdi triler u Požarevcu

Crvena zvezda savladala je posle trilera Mladi radnik u Požarevcu u derbiju drugog kola Superlige Srbije rezultatom 3:2 (19:25, 33:31, 24:26, 25:21, 18:16)

OK Crvena zvezda

Prava drama viđena je u petom setu. Domaći su vodili 10:7, pa je Zvezda sa šest vezanih poena stigla do 13:10. Usledila je nova serija Požarevljena za 13:13. Beograđani su prvi došli do meč lopte koju nisu iskoristili. Usledile su još dve koje su domaći spasili. Ipak pri rezultatu 16:16, posle blokova Stankovića i Eremića, Zvezda osvaja dva poena i dolazi do trijumfa.

Partizan je bio maksimalan u Novom Pazaru. Slavili su posle tri tesna seta 3:0 (25:23, 25:23, 31:29). Najbolji kod crno-belih bio je Lazar Marinović sa 26 poena, dok se u redovima Novopazaraca istakao Samed Prušević sa 16 poena.

Niš je stigao do trijumfa protiv Radničkog u Kragujevcu 3:2 (21:25, 25:16, 16:25, 25:21, 19:17). U petom setu imao je Radnički i meč loptu na 14:13. Nisu je iskoristili, a onda su uspeli da spasu tri meč lopte. Ipak pri rezultatu 17:17 sve je rešio Nikolić. Prvo je ostvario blok, a onda i as kojim je doneo trijumf Nišlijama.

Uzbudljivo je bilo i u Starčevu, gde je posle pet setova subotički Spartak savladao domaći Borac 3:2 (25:14, 25:27, 25:11,22:25, 15:9). Sve vreme je u meču bila rezultatska klackalica. Spartak je dobio prvi i treći, Borac drugi i četvrti set. Ipak u odlučujućem setu Subotičani su rutinski slavili sa 15:9. U pobedničkoj ekipi istakli su se Nadaždin i Jungić sa 19 poena, u redovima Borca blistao je Gmitrović, koji je upisao 27 poena.

Na tabeli je vodeća Ribnica iz Kraljeva sa maksimalnih šest bodova iz dva meča. Prate ih Niš sa pet i Zvezda i Partizan sa četiri boda