Odbojka

11.10.2020 | 21.16 > 21:21

Trentino protunjao Pjaćencom, nove muke za Modenu

Pet pobeda gostiju u šest mečeva obeležili su 4. kolo italijanske Serije A. Svi favoriti, osim Modene, opravdali su očekivanja.

Trentino

Trentino

Na premijeri, Trentino je kao gost protutnjao Pjaćencom i najboljom igrom u sezoni „poništio” poslednja dva poraza (od Verone i Lubea).

Pred 500 gledalaca, predvođeni nepogrešivim Abdelazizom Nimirom, gosti su od početka do kraja diktirali jak ritam. Domaćin je samo u završnici meča, kad je prišao na poen zaostatka (21:22), zapretio gostima, koji su sa tri vezana poena završili meč uz svoju korist.

Pored Nimirovih 20 poena (napad 22-17), veliki doprinos u pobedi Trentina pružio je Srećko Lisinac sa 10 poena, dok je Lukareli dodao osam. Marko Podraščanin je za tri seta upisao šest poena.

U poraženom timu, koji je upisao drugi poraz, Đerđ Grozer je osvojio 16 poena.

Iznenađenje je priredila ekipa Milana, koja je kao gost, posle velike drame u četvrtom setu, savladala Modenu, rezultatom 3:1.

Prvi period igre, kojeg je četa Roberta Pjace dobila na razliku (26:24), umnogome je uticao na konačan ishod meča. To je pokazao drugi set, u kojem su Milanezi imali konstantnu prednost od pet do sedam poena.

Tek od sredine trećeg perioda, kad je igru napustio očajni Vetori, Modena je zaigrala bolje i sve je mirisalo na peti set, pošto su puleni Andree Đanija vodili 24:22 u četvrtom. Međutim, u tim trenucima Milano je odigrao sjajno i serijom od 4:0 stigao do pobede.

U pobedničkom timu Žan Patri je osvojio 23, a Juki Išikava 22 poena, dok je u domaćem timu Nemanja Petrić osvojio 21 poen, Luis Estrada Macora 15, a Danijele Lavija 10. Dragan Stanković je upisao osam poena.

Vodeća Peruđa je imala neugodno gostovanje u Veroni, ali je na kraju zabeležila maksimalnu pobedu.

U prvom setu, posle vođstva domaćina 18:17 raspucao se Vilfredo Leon, koji će do kraja meča, uz Ukrajinca Plotnickog, predstavljati najveću pretnju Veroni.

Verona je i u drugom setu vodila 21:20, a u trećem je imala čak 23:19, kada je Leon došao na servis i tu ostao do samog kraja meča - 23:25!

Kubanac je osvojio 20, a Plotnicki 10 poena, uz podatak da Atanasijević nije bio u sastavu, pošto je još uvek na lečenju u Sevilji. U poraženom timu Bojer je osvojio 16, a Matej Kazijski 12 poena.

Mogla je i Monca da osvoji bar set u porazu od Lubea 0:3, ali je propustila vođstvo od 22:18 u drugom periodu.

U pobedničkom timu po 14 poena osvojili su Joandi Leal, Kamil Rihlički i Robertlandi Simon (MVP meča), dok je Huantorena dodao 13. Kod domaćina Adis Lagumdžija je upisao 14 poena.

Ravena je pred 200 gledalaca savladala Ćisternu rezultatom 3:0. Čini se da gosti iz Latine, koje je sa klupe predvodio drugi trener Roberto Kokoni, jedva čekaju dolazak Slobodana Kovača, pošto sa četiri poraza čvrsto drže začelje tabele.

U pobedničkom timu Đulio Pinali je osvojio 19, a Paolo Conka 13 poena, dok je u Ćisterni Luiđi Randaco postigao 15, a Artur Švarc 12 poena.

Još jedno iznenađenje na startu sezone priredila je Vibo Valencija, koja je pobedila u Padovi rezultatom 3:1 i samo najavila veliku borbu za opstanak.