Odbojka

16.10.2020 | 17.27

Vakifbank ubedljiv protiv Bešiktaša, Rašićeva 16 poena

Besiktas JK

Ekipa Vakifbanka savladala je Bešiktaš u meču desetog kola turske odbojkaške lige 3:0. Po setovima je bilo 25:17, 25:13 i 25:17.

CEV

U prvom setu je Vakif prelomio serijom 5:0 i to posle egala na desetom poenu. Prvi set je gostujući Vakifbank dobio 25:17, da bi u drugom bio još ubedljiviji. Izabranice Đovanija Gvidetija su vodile već 10:6 i lako su obezbedile vođstvo 2:0 u setovima.

U poslednjem setu je Bešiktaš čak vodio 13:11, ali zatim Vakif pravi seriju 10:0 kojom je obezbedio pobedu.

Milena Rašić je bila najefikasnija sa 16 poena kod Vakifa, a Gozde Jilmaz je imala 14. Maja Ognjenović je ovu utakmicu gledala sa klupe. Rida Erlalelitepe je bila najbolja kod Bešiktaša sa 14 poena.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Porazi Bešiktaša i Galatasaraja

Četiri meča četvrtog kola u nedelju su bila na programu u Superligi Turske. Poraze su doživeli Bešiktaš i Galatasaraj.

Vratio se u Nemačku: Karijus pozajmljen Union Berlinu

Nemački čuvar mreže, koji se "proslavio" u finalu Lige šampiona 2018. Liverpul - Real Madrid 1:3, ponovo će braniti u Bundesligi.

Mreže (ponovo) mirovale u derbiju Galate i Fenera

Galatasaraj i Fenerbahče odigrali su još jedan meč za zaborav u turskoj Superligi.

Maja za SK: Sedam pozitivnih, čekamo rezultate testova

Turski odbojkaški klub Vakifbank neće igrati utakmicu protiv Galatasaraja u četvrtom kolu tamošnje odbojkaške lige jer je sedam osoba zaraženo virusom korona.

Slučaj korone u timu Maje Ognjenović i Milene Rašić

Turski odbojkaški klub Vakifbank saopštio je da je jedna igračica zaražena koronavirusom.

Ezačibaši i Vakif ubedljivi, Srpkinje uglavnom odmarale

Ezačibaši je demonstrirao silu protiv Bešiktaša u meču drugog kola turskog prvenstva. Izabranice Marka Aurelija slavile su 3:0 (25:7, 25:9, 25:9) i to bez pomoći najbolje odbojkašice sveta Tijane Bošković.

Bešiktaš siguran u Trabzonu, debi Adžića u porazu

Fudaleri Bešiktaša sa 3:1 su savladali Trabzon u prvom kolu turske Superlige.

Tijana "izvukla" Ezačibaši na startu prvenstva

U prvom kolu ženskog turskog odbojkaškog šampionata favoriti su opravdali očekivanja i startovali pobedama. Najteže je bilo Ezačibašiju, koji je u svojoj dvorani u Istanbulu savladao ekipu Ješiljurta rezultatom 3:1, iako su gošće u četvrtom setu vodile 23:19.

LE - 3. kolo: Partizanu teško, Voša na Totenhem...

Fudbaleri Partizana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope gostovaće moldavskoj ekipi Sfintul George 17. septembra, a crno-beli su u ponedeljak uveče saznali i imena potencijalnih protivnika u trećoj rundi.

Betis vratio Ruisa u Španiju

Španski fudbaler Viktor Ruis posle sezone provedene u Bešiktašu odlučio je da se vrati u La Ligu.

Na startu derbi u Trabzonu, a onda sudar šampiona

Obavljen je žreb za tursku Superligu u sezoni 2020/21. Jedan od najneizvesnijih evropskih šampionata prethodnih par godina i ove bi mogao da bude veoma interesantan, a gotovo u svakom kolu nudi neki zanimljiv duel.

PAOK na solunskoj kiši eliminisao Bešiktaš

PAOK je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisao turski Bešiktaš na svom terenu sa 3:1.

Na stadionu PAOK sevaju munje i gromovi, ali i munjevite kontre

PAOK je u prvom poluvremenu meča protiv Bešiktaša postigao tri gola, a poslednji nakon sjajne akcije u kontri, i to u trenutku kada se spremalo veliko nevreme u Solunu, što se moglo zaključiti i po sevanju munja i glasnoj grmljavini.

Poznati parovi 2. kola: Dinamu najteže, derbi u Solunu

Kompletirani su parovi drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona, a pored Crvene zvezde, Celja i Sarajeva koji su startovali od prve runde, takmičenje počinju i hrvatski predstavnici Dinamo i Lokomotiva.

Brazilski golgeter iz senke

Nizak, brz, nezgodan, odličan tehničar i dribler, pun trikova i lucidnih poteza, sve zna sa loptom, gotovo nepogrešiv u situaciji jedan na jedan sa golmanom, postigao pregršt golova na razne načine, pogotovo u dresu ruskog velikana CSKA iz Moskve.

Lil sledeća stanica za Jilmaza

Doskorašnji napadač Bešiktaša Burak Jilmaz karijeru nastavlja u francuskom Lilu.