Maja Ognjenović rastužila Terzića, Vakif 9 od 9

Odbojka 24. okt 202021:14 > 21:16
tvf.org.tr

Odbojkašice Vakifbanka savladale su Fenerbahče 3:0 u derbiju 11. kola turske Sultanlar lige, čime su izbile na drugu poziciju sa dva meča manje u odnosu na vodeći Ezadžibaši.

Predvođene maestralnom Majom Ognjenović, domaće su odigrale perfektno završnicu prvog seta i posle 20:18 za Fenerbahče, serijom od 7:1 stigle do vođstva.

U drugom periodu do izražaja su došli i brojni problemi Fenerbahčea, a posebno zdravstveni Brankice Mihajlović, koja je pri vođstvu domaćina 19:16 napustila igru, pa je Terzić bio primoran da meč nastavi sa 17-godišnjom Kurt.

Iako su „minus 4” pretvorile u izjednačenje, kada je na semaforu zasijalo 23:23, odbojkašice Fenerbahčea nisu imale snage za potpuni preokret. Blokom Gozde Jilmaz na Bianki Buši, označen je kraj drugog seta – 25:23.

U trećem periodu, pri rezultatu 22:15, bilo je jasno da će Vakif zabeležiti i devetu pobedu u devet mečeva, a Fener upisati i drugi poraz ove sezone.

U pobedničkom timu, Šveđanka Izabel Hak je osvojila 22 poena, uz čak 14 grešaka, dok je Zehra Gineš dodala 14 poena. Maja Ognjenović je uz maestralno vođenje igre upisala i dva poena, dok Milena Rašić nije ni bila u protokolu, kao prekobrojni, peti stranac u timu.

Sa druge strane, Melisa Vargas je samo zahvaljujući dobroj završnici, stigla do 13 poena, dok je Eda Erdem dodala 10, a Bianka Buša devet. Brankica Mihajlović je za set i po provedenih u igri osvojila pet poena.