Fener silovito do prvog mesta

Odbojka 6. nov 202016:27 > 16:37
tvf.org.tr

Odbojkašice Fenerbahčea zabeležile su novu ubedljivu pobedu, ovog puta u gostima protiv Jesiljurta 3:0 i zasele na lidersku poziciju na tabeli turskog šampionata.

Izabranice Zorana Terzića odigrale su još jednu izrazito dominantnu utakmicu. Prvi set su dobile 25:18, a verovatno niko nije ni sanjao kod gošći da će im to biti rezultatski najbolji set. U naredna dva zbirno su osvojile poena koliko u prvom setu. U drugom je bilo 25:7, a u trećem 25:11. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Melisa Vargas sa 17 poena, a odlične su bile reprezentativke Srbije Brankica Mihajlović sa 14 i Bianka Buša sa devet poena. Fenerbahče je izbio na prvo mesto sa 12 pobeda, koliko ima i Vakifbank, ali Fener ima bod više. Doduše, ima i dve utakmice više. Jesiljurt je osmi sa skorom 6-5 i 18 bodova.

U drugoj utakmici dana takođe pobeda gostiju Sarijer je savladao Bešiktaš 25:16, 25:15 i 25:22. Sarijer je deveti sa 6-6, dok je Bešiktaš na 15. pretposlednjem mestu sa skorom 1-12.