Getty images/Dan Mullan

Ostalo

03.06.2017 | 18.19 > 18:21

Igre malih zemalja: Crna Gora se vraća sa 31 medaljom

Crna Gora je završila učešće na Igrama malih zemalja sa 31 osvojenom medaljom: 13 zlatnih, šest srebrnih i 12 bronzanih.

Igre malih zemalja Crna Gora

cok

Uoči poslednjeg dana postavljala su se dva pitanja. Prvo, kojeg sjaja će biti odličja koja su plasmanom u polufinale obezbedili stonoteniseri Filip Radović i Ivona Petrović, odnosno koje odličje će pripasti košarkašima. Drugo, da li će Crna Gora uspeti da uveća kolekciju odličja u San Marinu.

Odgovor na prvo pitanje je stiglo već na početku poslednjeg dana. Filip Radović i Ivona Petrović nisu uspeli da stignu do finala pa su morali da se zadovolje bronzom. Stonoteniseri su opravdali očekivanja ljubitelja sporta. Osvojili su šest medalja, po dve u ekipnoj, dubl i pojedinačnoj konkurenciji. Što se košarkaša tiče, oni su osvojili srebrnu medalju pošto su u poslednjem kolu pobedili Island sa 86:61. Zlato je pripalo Kipru.

Nije se dugu čekalo ni na odgovor na drugo pitanje. Crna Gora je nastavila žetvu medalja. Slađana Perunović, koja je nosila zastavu na svečanom otvaranju, uspela je posle bronze na 10.000 metara, da osvoji zlatnu medalju na duplo kraćoj deonici.

Podsećanja radi, Slađani je to osma medalja sa Igara malih zemalja. U Lihtenštajnu 2011, Luksemburgu 2013. i Islandu 2015. godine je osvajala po dva zlatna odličja, a sada bronzano i zlatno.

Nedugo zatim 30. medalju Crnoj Gori donela je Kristina Rakočević zlatom u bacanju diska. Kristina je na Igrama malih zemalja već osvojila medalju i to bronzanu u bacanju kugle, a inače je aktuelna juniorska šampionka sveta u bacanju diska. Tačku na “i” stavila je Ljiljana Matović koja je u troskoku osvojila srebrnu medalju.

Crna Gora je postala deveta učesnica Igara malih zemalja 2007. godine, a prvi put je učestvovala na Igrama 2009. godine koje su održane na Kipru. Ne računajući Igre koje su završene, Crna Gora je osvojila 40 medalja – 22 zlata, 6 srebrnih i 12 bronzanih.

Crna Gora će biti domaćin narednih Igara malih zemalja 2019. godine.

Mitrović: Ponosan sam, Crna Gora ima lepu budućnost

Zvazdan Mitrović je pobedom nad Japanom stavio tačku na fenomenalne rezultate koje je ostvario sa košarkaškom reprezentacijom Crne Gore.

Olivera prva, Slađana druga u Sarajevu

Polumaraton u Sarajevu je u potpunosti pravdao očekivanja. Ljubitelji atletike imali su priliku da prate sjajnu trku, u kojoj su prve do cilja stigle Olivera Jevtić, Slađana Perunović i Lucia Kimani koja branio boje BiH.

Vučević: Ponosan sam, dali smo sve od sebe

Košarkaši Crne Gore ostvarili su istorijski uspeh samim plasmanom na Mundobasket, na kome su ostvarili skor od četiri poraza uz jednu pobedu.

Mitroviću istekao ugovor, Crna Gora traži selektora?

Selektor Zvezdan Mitrović je pobedom protiv Japana, završio ugovor sa Košarkaškim savezom Crne Gore. Kada je postao selektor, niko nije ni pomišljao da je plasman na Mundobasket moguć, ali je ostvaren senzacionalni uspeh.

Crnogorci se "ispisali" istorijskom pobedom

Košarkaši Crne Gore pobedili su Japan u poslednjem meču na Mundobasketu u Kini sa 80:65.

Poraz Crne Gore obradovao Hrvatsku i Sloveniju

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Turske sa 79:74, pa je san o novom podvigu u vidu plasmana do 23. mesta koje bi donelo mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre ugašen.

Crna Gora ispustila Tursku, ugašen je san o Tokiju

Košarkaši Crne Gore bili su bolji rival od Turske sve do 35. minuta, ali su u završnici meča prokockali sve što su do tada gradili. Izabranici Ufuka Saridže slavili su posle triler završnice sa 79:74.

“Kako protiv Turske i Japana? Kao protiv Brazila"

Košarkaši Crne Gore plasmanom na Mundobasket ostvarili su istorijski uspeh. Nadali su se i verovali da mogu da se umešaju u borbu za plasman u drugu fazu takmičenja, ali su Grčka, Brazil i Novi Zeland bili bolji.

Glavu gore - sledi borba za Olimpijske igre

Košarkaši Crne Gore nisu uspeli da izbore plasman u drugu fazu takmičenja na Mundosketu, ali im se ne može ništa zameriti. Pored toga, Svetsko prvenstvo nije gotovo, naprotiv. Nastavlja se borba za mesto koje donosi kvalifikacije za Olimpijske igre u Japanu.

Brazil bez poraza ide u drugu fazu, pala i Crna Gora

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Brazila sa 84:73 u poslednjem kolu grupe F na Svetskom prvenstvu u Kini. Izabranici Aleksandra Petrovića u drugu fazu prenose maksimalan broj bodova, dok Crna Gora u borbu za plasman od 17. do 32. mesta ide bez pobede.

Popović: Želimo u kvalifikacije za Olimpijske igre

Košarkaši Crne Gore nisu uspeli da izbore plasman u drugu fazu takmičenja. U četvrtak sa početkom u 10 časova igraju protiv Brazila, a meč je lišen rezultatskog značaja.

Vučević: Sami smo krivi, znali smo šta nas čeka, ali…

Košarkaši Crne Gore neće igrati u drugoj fazi Svetskog šampionata. Nada je tinjala do duela između Brazila i Grčke, ali su Brazilci od minus 17 stigli do pobede, a samim tim poslali Crnu Goru u borbu za plasman od 17. do 32. mesta.

Mitrović: Sudije su nas uništile

Selektor Crne Gore Zvezdan Mitrović nije se ustezao da kaže ono što misli nakon poraza od Novog Zelanda 93:83 u drugom kolu grupe Mundobasketa.

Haka brza za Crnu Goru, rafalna paljba Vebstera

Košarkaši Crne Gore poraženi su u drugom kolu Mundobasketa od Novog Zelanda sa 93:83. Selektor Zvezdan Mitrović je isključen, kriterijum suđenja na strani Novozelanđana, a briljirao je Kori Vebster.

Ivanović: Dobro je da imamo priliku za popravni

Košarkaši Crne Gore, sudeći po izjavama i reakcijama koje stižu iz Kine, svesni su da na Mundobasketu jedan poraz ne znači ništa. Istovremeno, zadovoljni su što imaju priliku za popravni.

Vučević: Meč sa Novim Zelandom od vitalnog značaja

Košarkaši Crne Gore nisu uspeli da pariraju objektivno kvalitetnijoj selekciji Grčke. Janis Adetokumbo i drugovi su slavili sa 85:60, a sve dileme oko pobednika rešili u prvom poluvremenu – 42:16.