Getty images/Dan Mullan

Ostalo

03.06.2017 | 18.19 > 18:21

Igre malih zemalja: Crna Gora se vraća sa 31 medaljom

Crna Gora je završila učešće na Igrama malih zemalja sa 31 osvojenom medaljom: 13 zlatnih, šest srebrnih i 12 bronzanih.

Igre malih zemalja Crna Gora

cok

Uoči poslednjeg dana postavljala su se dva pitanja. Prvo, kojeg sjaja će biti odličja koja su plasmanom u polufinale obezbedili stonoteniseri Filip Radović i Ivona Petrović, odnosno koje odličje će pripasti košarkašima. Drugo, da li će Crna Gora uspeti da uveća kolekciju odličja u San Marinu.

Odgovor na prvo pitanje je stiglo već na početku poslednjeg dana. Filip Radović i Ivona Petrović nisu uspeli da stignu do finala pa su morali da se zadovolje bronzom. Stonoteniseri su opravdali očekivanja ljubitelja sporta. Osvojili su šest medalja, po dve u ekipnoj, dubl i pojedinačnoj konkurenciji. Što se košarkaša tiče, oni su osvojili srebrnu medalju pošto su u poslednjem kolu pobedili Island sa 86:61. Zlato je pripalo Kipru.

Nije se dugu čekalo ni na odgovor na drugo pitanje. Crna Gora je nastavila žetvu medalja. Slađana Perunović, koja je nosila zastavu na svečanom otvaranju, uspela je posle bronze na 10.000 metara, da osvoji zlatnu medalju na duplo kraćoj deonici.

Podsećanja radi, Slađani je to osma medalja sa Igara malih zemalja. U Lihtenštajnu 2011, Luksemburgu 2013. i Islandu 2015. godine je osvajala po dva zlatna odličja, a sada bronzano i zlatno.

Nedugo zatim 30. medalju Crnoj Gori donela je Kristina Rakočević zlatom u bacanju diska. Kristina je na Igrama malih zemalja već osvojila medalju i to bronzanu u bacanju kugle, a inače je aktuelna juniorska šampionka sveta u bacanju diska. Tačku na “i” stavila je Ljiljana Matović koja je u troskoku osvojila srebrnu medalju.

Crna Gora je postala deveta učesnica Igara malih zemalja 2007. godine, a prvi put je učestvovala na Igrama 2009. godine koje su održane na Kipru. Ne računajući Igre koje su završene, Crna Gora je osvojila 40 medalja – 22 zlata, 6 srebrnih i 12 bronzanih.

Crna Gora će biti domaćin narednih Igara malih zemalja 2019. godine.