EI paraolimpijaca: Zlato za Radovića, srebro za Tadića

POKCG

U Đenovi su u sredu ceremonijom svečanog otvaranja počele Evropske igre mladih paraolimpijaca.

Na Igrama učestvuje 28 država, a borbe će se voditi u 11 sportova. Ugled Crne Gore brane i to sjajno plivač Ilija Tadić i stonoteniser Filip Radović. Radović je osvojio zlatnu medalju u stonom tenisu a Tadić srebro na 100 metara slobodnim stilom u plivanju.

Ilija Tadić koji će na Evropskim igrama plivati na 100 i 400 metara slobodnim stilom, odnosno na 100 metara delfin stilom osvojio je srebrnu medalju na 100 metara slobodno sa rezultatom od 58,94 sekunde, što je ujedno i lično rekord momka koji je bio učesnik Olimpijskih igara u Brazilu na kojima je nosio i zastavu. U konkurenciji 21 plivača za deset stotinki brži je bio Nemac Malte Braunšvajg kome je pripala zlatna medalja. Iliju Tadića u petak očekuju trke na 100 metara delfin i 400 metara slobodnim stilom.

Iako umoran od Evropskog šampionata koje je nedavno završeno u Sloveniji, Filip Radović nije želeo niti tražio odmor. Odmah je krenuo u Đenovu, prebrodio grupu, ušao u polufinale, a zatim je usledila žestoka borba za medalju. U polufinalu Filip je pobedio Australijanca Rajnera sa 3:0, a u finalu posle velike borbe Italijana Korda sa 3:2 iako je gubio sa 2:0 u setovima. Podsećanja radi, Radović koji ima samo 17 godina je na pomenutom Evrpskom prvenstvu osvojio bronzanu medalju.