Radović za SK: Raduju zlatna medalja i dobra forma

POKCG

Najbolji paraolimpijac Crne Gore u 2017. godini, stonoteniser Filip Radović nastavlja uspešnim stazama. U sklopu priprema za Evropsko prvenstvo za juniore koje na programu u julu i Svetsko prvenstvo za paraolimpijce koje je na programu u oktobru, Filip je osvojio Masters turnir u Bratislavi.

Zadovoljan sam postignutim rezultatom. Bio sam prvi nosilac turnira, bio sam malo opterećen ulogom favorita ali sam uspeo da se iznesem to breme i stigne do zlatne medalje na izuzetno kvalitetnom turniru u Bratislavi i na kojem su učestvovali gotovo svi najbolji stonoteniseri planete u ovom trenutku. Sada me očekuje isto tako jak turnir u Laškom, a zlatna medalja iz Bratislave je pokazatelj da sam na pravom putu kada su primarni ciljevi ove godine u pitanju, a to su Evropsko prvestvo za juniore koje je na programu u julu i Svetsko prvenstvo za paraolimpijce koje je na programu u oktobru mesecu”, rekao je za Sport Klub Filip Radović i dodao:

“Pored toga jako je bitno što sam slavio u finalu jer sam se sada učvrstio na poziciji broj šest na svetskoj listi. U odnosu na Ivana Karabeca sam imao samo jedan bod više.

Najbolji crnogorski paraolimpijac je turnir osvojio sa sve četiri pobede. U polufinalu je slavio protiv Tajlanđanina Bonpota Silapakonga  3:0 (11:7, 13:11, 11:8) a u finalu protiv bivšeg paraolimpjiskog šampiona Ivana Karabeca iz Češke sa  3:2 (9:11, 11:7, 11:9, 4:11, 11:8). Dan ranije u petak, Radović je pobedio Fatiha Erdena iz Turske sa 3:0 (11:4, 11:6, 11:9) i Italijana Lorenca Kardua sa 3:0 (11:4, 12:10, 11:6).