Nova medalja za Zoranu Arunović u Fort Beningu

Streljački savez Srbije

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je srebrnu medalju vazdušnim pištoljem četvrtog dana trećeg Svetskog kupa u 2018. u Fort Beningu. To joj je drugo odličje na turniru, posle srebra malokalibarskim pištoljem, a ukupno četvrta medalja u Svetskom kupu ove sezone.

U Fort Beningu istakle su se još dve srpske takmičarke. Andrea Arsović je osvojila petu poziciju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 40 metaka). Uz Arunovićevu, u finalu pištoljem takmičila se i Bobana Momčilović Veličković, zauzevši sedmo mesto.

Zorana Arunović se od početka finala, u kome je samo Srbija imala dve predstavnice, nalazila u borbi za medalje. Samo je u jednom trenutku skliznula na četvrto mesto, ali brzo se vratila na pravi put, na drugu poziciju na kojoj je ostala do kraja i stigla do 17. odličja u Svetskom kupu (ima 13 medalja na sezonskim turnirima i četiri na finalima SK). Pobedila je Grkinja Ana Korakaki, koja je u četvrtak, kada je Zorana osvojila srebro MK pištoljem, bila treća.

„Kao i na Svetskom kupu u Čangvonu, samo je Srbija imala dve predstavnice u finalu vazdušnim pištoljem“, podsetila je Jelena Arunović, selektor za pištolj i nastavila:

„Iako su Zorana i Bobana postigle identične rezultate onima iz Južne Koreje, njihovi mečevi su bili, sa taktičke strane, izuzetno komplikovani. U prvoj polovini finala bilo promena, ali u drugom delo se situacija brzo iskristalisala i plasman se nije značajnije menjao“.

Andrea Arsović nije stigla do pobedničkog postolja u trostavu, ali ima dosta razloga za zadovoljstvo. Prvi put posle srebrne medalje na završnom turniru Svetskog kupa 2013. gađala je u finalu velikog takmičenja malokalibarskom puškom. U kvalifikacijama je zauzela šesto mesto sa 1.169 krugova.

Zlato je osvojila Hrvatica Snježana Pejčić, koja je bila najuspešnija i u kvalifikacijama.

Uz Arsovićevu u trostavu su gađale još dve naše takmičarke. Milica Babić je sa 1.152 krugova bila 28. Nina Radulović, koja poput Babićeve studira u SAD, je u trostavu gađala van konkurencije, za „em ku es“ test (minimalni kvalifikacioni rezultat, neophodan za eventualno učešće na svetskim prvenstvima i Olimpijskim igrama). Zabeležila je 1.127 krugova.