Alexander Hassenstein/Getty Images

Ostalo

23.08.2019 | 20.01 > 20:03

Srpski biatlonci bez finala na SP

Srpski biatlonac Damir Rastić nije izborio plasman u finale Svetskog prvenstva u biatlonu, koje se održava u Minsku.

Letnji biatlon u Sjenici

U petak je prvi put u istoriji biatlona trčana disciplina supersprint, na stazi dugoj tri kilometra, sa četiri gađanja, u dve starosne kategorije.

Rastić je bio 43. u kvalifikacijama, a ni srpski predstavnici u juniorskoj konkurenciji nisu uspeli da izbore mesto u finalu.

U konkurenciji dama Maida Drndić je bila 46. a Berina Sinanović 49.

Obe su imale problema sa gađanjem, što je bio osnovni razlog lošeg plasmana.

Od srpskih juniora najbolji je bio Omar Hodžić, koji je zauzeo 49. mesto.

Najboljih 30 takmičara iz kvalifikacije je obezbedilo plasman u finale, tako da Srbija neće imati predstavnika u finalu ove discipline.

U subotu je na programu klasičan sprint, a u nedelju potera.

Bijatlon: JTB šampionski, Slovenac Fak peti

U nedelju su se u finskom Kontiolahtiju održala takmičenja u bijatlonu u muškoj i ženskoj konkurenciji u sprintu – muškraci su se trkali na 10 kilometara, dok su žene imale trku na 7,5 kilometara.

Biatlon: Virer slavila na 15 kilometara

Dorotea Virer, italijanska biatlonka, došla je do trijumfa na 15 kilometara u izuzetno zanimljivoj trci u finskom Kontiolahtiju.

Biatlon: Legrajd perfektan

Sturla Holm Legrajd, reprezentativac Norveške, pobednik je prvog takmičenja Svetskog kupa u biatlonu u finskom Kontiolahtiju. Stazu dužine 20 kilometara prešao je za 48,57 minuta uz 20 pogodaka iz 20 gađanja puškom.

Virerova odbranila Kristalni globus, prvenac Simonove

Italijanska bijatlonka Dorotea Virer osvojila je drugi veliki Kristalni globus u karijeri zahvaljujući uprkos 11. mestu na poslednjoj trci sezone u Svetskom kupu u finskom Kontiolahtiju, na kojoj je Francuskinja Žulija Simon došla do prve pobede u karijeri.

Furkadu pobeda za kraj karijere, Beu Kristalni globus

Francuski bijatlonac Martan Furkad trijumfovao je na poslednjoj trci svoje karijere – poteri koja je u okviru Svetskog kupa održana u finskom Kontiolahtiju, gde je zahvaljujući četvrtom mestu Johanes Tingnes Be odbranio veliki Kristalni globus.

Furkad objavio kraj karijere

Francuski bijatlonac Martan Furkad objavio je da će završiti karijeru posle subotnje trke u finskom Lahtiju.

Sedma pobeda Ekhof, Virer bez podijuma

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u trci na 12,5 kilometara masovni start u Novom Mestu, pošto je bila najbrža u vremenu 34:00.8.

Dvostruko slavlje Norvežana u Češkoj

U subotu su u češkom Novem Mestu održane trke štafeta u ženskoj i muškoj konkurenciji, a u obe su slavili norveški bijatlonci.

Biatlon: Filon Meje razdvojio braću Bo

Bliži se završnica Svetskog kupa u biatlonu. U Češkoj u Novom Mestu na Morave održan je sprint na 10 km, a najbolji je bio Joanes Tingnes Bo.

Slavlje Hermanove u Novem Mestu

Nemačka bijatlonka Denise Herman ostvarila je drugu pobedu ove sezone pošto je slavila u sprintu u češkom Novem Mestu u okviru Svetskog kupa.

Pokljuka: Fion Mele i Eberg do pobeda u masovnom startu

U nedelju je u slovenačka Pokljuka bila domaćin takmičenja u bijatlonu masovnim startom i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, a slavili su Francuz Kventan Filon Mele i Šveđanka Eberg.

Francuzima dvostruki trijumf u štafetama u Pokljuki

Francuski bijatlonci slavili su u obe štafete koje su u okviru Svetskog kupa održane u slovenačkoj Pokljuki.

Dominantnim Francuzima štafeta u Rupoldingu

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Norvežankama trijumf u štafeti

Norveška biatlon štafeta slavila je u trci u Ruhpolingu (4x7.5) u konkurenciji žena.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Norvežani vladaju Oberhofom

Norveški tim u sastavu Sinoeve Solemdal, Ingrid Tandrevold, Marte Roseland i Tiril Ekof slavio je u štafeti u biatlonu, u okciru Svetskog kupa u nemačkom Oberhofu.