Alexander Hassenstein/Getty Images

Ostalo

23.08.2019 | 20.01 > 20:03

Srpski biatlonci bez finala na SP

Srpski biatlonac Damir Rastić nije izborio plasman u finale Svetskog prvenstva u biatlonu, koje se održava u Minsku.

Letnji biatlon u Sjenici

U petak je prvi put u istoriji biatlona trčana disciplina supersprint, na stazi dugoj tri kilometra, sa četiri gađanja, u dve starosne kategorije.

Rastić je bio 43. u kvalifikacijama, a ni srpski predstavnici u juniorskoj konkurenciji nisu uspeli da izbore mesto u finalu.

U konkurenciji dama Maida Drndić je bila 46. a Berina Sinanović 49.

Obe su imale problema sa gađanjem, što je bio osnovni razlog lošeg plasmana.

Od srpskih juniora najbolji je bio Omar Hodžić, koji je zauzeo 49. mesto.

Najboljih 30 takmičara iz kvalifikacije je obezbedilo plasman u finale, tako da Srbija neće imati predstavnika u finalu ove discipline.

U subotu je na programu klasičan sprint, a u nedelju potera.

Dominantnim Francuzima štafeta u Rupoldingu

Francuski bijatlonci trijumfovali su u štafeti 4x7,5 kilometara koja je u okviru Svetskog kupa održana u nemačkom Rupoldingu.

Norvežankama trijumf u štafeti

Norveška biatlon štafeta slavila je u trci u Ruhpolingu (4x7.5) u konkurenciji žena.

Ekhofovoj sprint u Rupoldingu i čelo Svetskog kupa

Norveška bijatlonka Tiril Ekhof trijumfovala je u sprintu na sedam i po kilometara koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Rupoldingu.

Norvežani vladaju Oberhofom

Norveški tim u sastavu Sinoeve Solemdal, Ingrid Tandrevold, Marte Roseland i Tiril Ekof slavio je u štafeti u biatlonu, u okciru Svetskog kupa u nemačkom Oberhofu.

Sedma pobeda za Tiril Ekhof

Norvežanka Tiril Ekhof pobedila je u Hohfilcenu u trci na 10 kilometara potera u vremenu 29:14.6 i tako je stigla do sedmog trijumfa, a 14. podijuma u karijeri.

Posle sprinta, Be najbolji i u poteri u Hohfilcenu

Norveški bijatlonac Johanes Tingnes Be došao je do druge pobede za dva dana, pošto je slavio u poteri u austijskom Hohfilcenu u okviru Svetskog kupa.

Biatlon: Dominacija Norvežana u Estersundu

Štafeta Norveške pobedila je na trci Svetskog kupa u biatlonu u švedskom Estersundu i to u velikom stilu.

Biatlon: Breza trijumfovala u prvoj trci

Francuskinja Žastin Breza trijumfovala je u prvoj trci na Svetskom kupu u bijatlonu u Estersundu, pošto je distancu od 15 kilometara prešla za 42 minuta i 35.1 sekundu, uz dva promašaja.

Furkad najbolji na 20km u Estersundu

Francuski bijatlonac Martan Furkad došao je do prve pobede u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa pošto je slavio u individualnoj trci na 20 kilometara u švedskom Estersundu.

Šveđanima i Italijanima pobede u štafetama u Estersundu

Nova sezona Svetskog kupa u bijatlonu startovala je u švedskom Estersundu dvema mešovitim štafetama u kojima su slavili domaći takmičari i Italijani.

Biatlon: Dominacija braće Bo u Oslu

Završena je potera u Oslu, a domaći navijači imali su i te kako razloga za slavlje, pošto su njihovi takmičari zabeležili dvostruku pobedu. Pa još su u pitanju i braća Bo.

Bijatlon: Pidručnij šokantno do zlata, Herman šampionka

Nedelja je bila dan za takmičenje u muškoj i ženskoj poteri u bijatlonu na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu, a zlatne medalje osvojili su Ukrajinac Dmitro Pidručnij i Nemica Denize Herman.

Italijani i Francuzi slavili u mešovitoj štafeti

Pobedu u mešovitoj štafeti na 6+7.5 kilometara u okviru Svetskog kupa u Solt Lejk Sitiju odneli su itallijanski bijatlonci.

Fijon Maje trijumfovao u poteri u Solt Lejk Sitiju

Francuski bijatlonac Kanten Fijon Maje pobednik je potere na 12.5 kilometara u američkom Solt Lejk Sitiju u okviru Svetskog kupa.

Hermanova predvodila dvostruki trijumf Nemica

Nemačka bijatlonka Denize Herman slavila je u poteri na 10 kilometara u američkom Solt Lejk Sitija u okviru Svetskog kupa.

Prvenac Kristijansena u Solt Lejk Sitiju

Norveški bijatlonac Vetle Sjostad Kristijansen ostvario je prvi trijumf u karijeri u Svetskom kupu, pošto je slavio u sprintu u američkom Solt Lejk Sitiju.