POKCG

Ostalo

20.09.2019 | 16.38 > 16:39

EP: Još jedna medalja za Crnu Goru u Švedskoj

Posle Filipa Radovića koji je osvojio srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Helsinborgu, Crna Gora je obezbedila još jedno odličje. Ima sigurnu bronzu, a u subotu će se boriti za mesto u ekipnom finalu.

Paraolimpijci Crne Gore

POKCG

Selekcija Crne Gore u sastavu Filip Radović, Luka Bakić i Dejan Bašanović, savladao je u trećem kolu Paraolimpijskog šampionata Evrope reprezentaciju Španije sa 2:0, pa je posle trijumfa nad Rusijom stigla do polufinala i bronzane medalje. Prvo mesto u grupi je osvojila Francuska koja je pobedila Crnu Goru u prvom kolu sa 2:1.

Španija, koja je nastupala u sastavu Huan Bautista Gonzales Peres, Horhe Kardona i Hoze Manuel Rejez Ruiz, završila je kao treća u grupi i ostala bez medalje. Crna Gora je povela trijumfom dubla Radović i Bakić protiv Kardone i Rejesa Ruiza 3:2 (11:8, 5:11, 11:4, 6:11, 11:9).

Pobedu i plasman u polufinale potvrdio je Filip Radović protiv drugog nosioca šampionata, Hoze Manuel Ruiza Rejesa sa 3:2 (4:11, 11:6, 12:10, 8:11 I 11:9).

Odmah treba naglasiti da se Filip Radović posle odličnih rezultata na Mastersima u Italiji i Sloveniji, kao i na Evropskom prvenstvu nalazi na pragu plasmana na Paraolimpijske igre, a svaka pobeda u ekipnom delu mu donosi bodove na rang listi na osnovu koje će se deliti vize za Tokio.

Pobedili smo Španiju, srebrnu sa Paraolimpijskih igara iz Rio de Žaneira, u dva dramatična meča, nakon pet setova. Pobedio sam u singlu petog igrača sveta, drugog nosioca šampionata. Srećan sam što sam osvojio dve medalje, što smo ostvarili rezultat koji niko nije mogao da predvidi. Značaj medalje je i što smo prvi put osvojili medalju kao ekipa u istoriji”, rekao je Filip Radović.

Crna Gora će u polufinalu, koje je na program u subotu, igrati protiv aktuelnog evropskog i svetskog šampiona, selekcije Poljske. U drugom polufinalu, snage će odmeriti Francuska i Velika Britanija.