Privatna arhiva

Ostalo

23.09.2019 | 12.56 > 12:57

Crna Gora dobila šampione u jedrenju

Posle Balkanskog prvenstva u jedrenju na kome su jedriličari iz Crne Gore osvojili šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu, u Tivtu je organizovano i Otvoreno prvenstvo Crne Gore.

JK Delfin Tivat

Tokom tri dana takmičenja, odjedreno je pet regata, a Crna Gora je dobila šampione u svim klasama.

Pavle Musić iz Jedriličarskog kluba Delfin je potvrdio neprikosnovenost u klasi Optimist. Odbranio je titulu državnog prvaka, a slavlje Tivćana uvećao je mladi i izuzetno talentovani Viktor Lesjak koji je osvojio drugo mesto. Treće mesto i bronzanu medalju osvojio je Marko Vujović iz Jedriličarskog kluba Lahor iz Kotora.

U konkurenciji devojčica, Kotoranke su bile dominantne u klasi Optimist. Osvojile su sve tri medalje. Romina Racković je prva, Vanja Strahinja druga, a njena sestra Nina je na trećem mestu.
Viktor Lesjak je pored srebrne medalje u generalnom plasmanu, raskoš potencijala potvrdio osvajanjem zlatne medalje u konkurenciji jedriličara do 12 godina. Srebro je pripalo Marku Vujovića iz Kotora, a bronza Ivanu Spirinu iz Jedriličarskog kluba Delfin.

U klasi Laser 4.7. Nikola Golubović iz Delfina je nastavio seriju fantastičnih rezultata koju je započeo osvajanjem dve zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu, nastavio u Splitu gde je na Otvorenom prvenstvu Hrvatske osvojio dva prva i jedno drugo mesto, a završio osvajanjem titule prvaka Crne Gore. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Robert Moris iz Jedriličarskog kluba Jugole Grakalić iz Herceg Novog, treće mesto i bronzana medalja pripali su Vasiliju Gariću koji je takođe jedriličar Jugole Grakalića.

U klasi Laser Radial, dominirali su jedriličari kluba Delfin iz Tivta. Danilo Jončić je osvojio zlatnu medalju, a samo sedam dana ranije, u istoj klasi je osvojio zlato i srebro na Balkanskom prvenstvu. Srerbna medalja je pripala Stefanu Anđeliću koji je na pomenutom šampionatu Balkana bio četvrti u konkurenciji jedriličara, a bronzano odličje je pripalo Igoru Nikoliću koji se posle pauze od dve godine, na radost kluba Delfin ponovo vratio jedrenju i odmah pokazao da će biti veliko pojačanje u narednom periodu.

U klasi Laser Standard gledali smo veliku borbu, u kojoj je ulogu favorita opravdao olimpijac Milivoj Dukić koji je posle dve zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu stigao to titule prvaka Crne Gore, koju je branio Ilija Marković iz Jedriličarskog kluba Delfin. Mladi i talentovani Ilija Marković je osvojio srebrnu medalju, dok je bronzana otišla u Herceg Novi zahvaljujući Andriji Katuriću.

Open deo takmičenja u klasi Laser Standard je takođe bio veoma zanimljiv, jer je učešće uzeo Kanađanin, Karim Filah. Sjajni jedriličar koji je na Balkanskom prvenstvu osvojio srebrnu medalju i koga uskoro u Majamiju učekuje kvalifikaciona regata za mesto na Olimpijskim igrama u Japanu, vodio je do poslednjeg dana, kada je Milivoj Dukić uspeo da se probije na prvo mesto. Filah je osvojio srebro, a Ilija Marković bronzanu medalju.

Vremena za odmor nema, jer Iliju Markovića veoma brzo očekuje učešće na juniorskom prvenstvu sveta u Splitu.