Jamie Squire, Getty Images Sport

Ostalo

13.01.2020 | 21.05 > 21:06

Tri medalje za srpske strelce u Kuvajtu

Srpski strelci Milutin Stefanović, Milenko Sebić i Damir Mikec zablistali su prvog dana turnira "Trofej Emira od Kuvajta".

Foto Streljacki savez Srbije

Na programu su bila takmičenja muškaraca vazdušnim oružjem. U nadmetanju puškom Milutin Stefanović je osvojio zlato, a Milenko Sebić srebro u konkurenciji strelaca iz desetak zemalja.

U takmičenju pištoljem Damir Mikec se okitio bronzom. On je bio najprecizniji u kvalifikacijama, ali u finalu nije uspeo da nastavi u istom ritmu.

Reprezentativci Srbije će učešće na turniru u Kuvajtu završiti u utorak, kada će se Andrea Arsović i Sanja Vukašinović boriti za medalje vazdušnom puškom, objavio je Streljački savez Srbije.

Ivošev za SK: Ne stvarajte idole, pažnja mi je smetala

Ostaće zauvek upamćena kao prva sportistkinja koja je zemlji donela olimpijsku medalju posle teškog perioda sankcija. I ne samo jednu – te 1996. godine na Igrama u Atlanti osvojila je Aleksandra Sanja Ivošev zlato u disciplini vazdušna puška 50m trostav i bronzu u disciplini vazdušna puška.

Ivana za SK: Srebro, Čavićeve reči, Novakov postupak...

Sa 22 dostigla je visine o kojima sanja svaki profesionalni sportista. Sa 26 uradila je ono što samo izuzetni učine jednom za života. U najboljem slučaju. Većina nijednom.

Otkazane evropske kvalifikacije u streljaštvu za OI

Kao što je bilo i očekivano nakon odlaganja Olimpijskih igara, odložene su i evropske klvalifikacije u streljaštvu.

Arunovićeva za SK: Odluka MOK je ispravna

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović govorila je u intervjuu za Sport klub o tome zbog čega je najbolja odluka Međunarodnog olimpijskog komiteta bila da odloži Olimpijske igre. Takođe, istakla je i da razume ozbiljnost procedure donošenja takvog rešenja.

Bobana Momčilović Veličković ne ide na OI u Tokiju

Bobana Momčilović Veličković neće učestvovati na Olimpijskim igrama u Tokiju. Vest je bila očekivana, a sada je stigla i zvanična potvrda.

Srbiji još dve medalje - zlato i bronza na EP!

Reprezentativci Srbije u streljaštvu su poslednjeg dana 50. Evropskog prvenstva osvojili dve medalju u disciplini vazdušnim pištoljem.

Arunovićeva i Mikec najbolji i u 2019. godini

Kao i prethodne godine, Streljački savez Srbije za najbolje je izabrao Zoranu Arunović i Damira Mikeca.

Damiru Mikecu dva zlata i specijalna nagrada u Trzinu

Srpski reprezentativac pištoljem Damir Mikec osvojio je dve zlatne medalje na tradicionalnom turniru vazdušnim oružjem „Skirca Borisa Paternosta“ održanom u Trzinu, nadomak Ljubljane.

EI: Bez medalja za Srbiju trećeg dana u Minsku

U Minsku je završen treći dan takmičenja na Evropskim igrama. Najznačajniji rezultat za Srbiju je zabeležio bokser Vladan Babić koji se plasirao u četvrtfinale.

Strelci probili led: Arunovićeva i Mikec srebrni na EI

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su srebrnu medalju na Evropskim igrama u Minsku u disciplini vazdušni pištolj miks tim.

Silađiju rekord i viza za Olimpijske igre u Tokiju

Srpski plivač Čaba Silađi četvrti put u karijeri obebedio je učešće na Olimpijskim igrama.

Srpski muški tim puškom vicešampion Evrope

Muška reprezentacija Srbije vazdušnom puškom osvojila je srebrnu medalju u ekipnom takmičenju na Evropskom prvenstvu u Osijeku.

Mikec pojedinačno srebrni, sa Arunovićevom bronzani

Najbolji srpski strelac, 35-godišnji Damir Mikec osvojio je prvo srebrnu medalju na EP u Osijeku, u disciplini vazdušni pištolj 10 metara, a u popodnevnim časovima i bronzanu u miksu sa Zoranom Arunović.

Mikec u finalu EP, Srbija ekipno četvrta

Damir Mikec (34), najbolji srpski strelac, izborio je plasman u finale Evropskog prvenstva u Osijeku (Hrvatska), u disciplini vazdušni pištolj 10 metara. U ekipnoj konkurenciji, Mikec, Dimitrije Grgić i Duško Petrov osvojili su četvrto mesto i ušli u četvrtfinale, koje je na programu u petak.

Mikec srebrom u Nju Delhiju izborio i učešće na OI

Damir Mikec osvojio je srebro na Svetskom kupu u Nju Delhiju i time ispunio kvotu za učešće na Olimpijskim igrama u Tokuju 2020. godine.

SSS: Zorana Arunović i Damir Mikec najbolji u 2018.

Streljački savez Srbije je u utorak proglasio najbolje strelce Srbije za 2018. Najviše se istakao tandem svetskih vicešampiona.