Getty Images/Sam Greenwood

Ostalo

06.09.2020 | 14.28 > 14:36

Sebiću rekord i zlato u Berlinu

Milenko Sebić, reprezentativac Srbije, zablistao je u takmičenju malokalibarskom puškom iz ležećeg stava (60 metaka) na međunarodnom turniru u Berlinu.Sebić je osvojio prvo mesto postigavši odličan rezultat – 631,0 krug. Nadmašio državni rekord Stevana Pletikosića, star četiri godine (628,8)

Milenko Sebić

Streljački savez Srbije

Sebićevo ostvarenje je samo dva kruga slabije od svetskog rekorda koji drži Rus Sergej Kamenski (633,0). Srpski reprezentativac, član Akademca, je u Berlinu dva puta izlazio na vatrenu liniju. Pre nekoliko dana, u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava, zauzeo je četvrtu poziciju.

MK puškom iz ležećeg stava takmičilo 40 strelaca iz šest država. S obzirom da ova disciplina više nije u olimpijskom programu, u njoj nema finala, već se plasman određuje posle 60 hitaca.

Sebić je sa 631,0 krugom ubedljivo osvojio prvu poziciju. Srebro je pripalo Poljaku Danijelu Romančiku , koji je „ubio“ 627,3 kruga. Treći je bio Nemac Karl Hening. Mađar Peter Šidi, koji je dan ranije pobedio u trostavu je zauzeo četvrtu poziciju

Moskva domaćin Svetskog prvenstva 2022. godine

Izvršni komitet Svetske streljačke federacije (ISSF) odredio je domaćine Svetskih prvenstava u periodu od 2021. do 2024. godine, kao i organizatore takmičenja u narednoj sezoni. Šampionati planete u predstojećem olimpijskom ciklusu će biti održani na pet kontinenata.

Streljaštvo: Zorana opravdala ulogu favorita

Zorana Arunović je ubedljivo pobedila u prvom streljačkom takmičenju u našoj zemlji posle pauze duge mesec i po dana.

Ivošev za SK: Ne stvarajte idole, pažnja mi je smetala

Ostaće zauvek upamćena kao prva sportistkinja koja je zemlji donela olimpijsku medalju posle teškog perioda sankcija. I ne samo jednu – te 1996. godine na Igrama u Atlanti osvojila je Aleksandra Sanja Ivošev zlato u disciplini vazdušna puška 50m trostav i bronzu u disciplini vazdušna puška.

Ivana za SK: Srebro, Čavićeve reči, Novakov postupak...

Sa 22 dostigla je visine o kojima sanja svaki profesionalni sportista. Sa 26 uradila je ono što samo izuzetni učine jednom za života. U najboljem slučaju. Većina nijednom.

Otkazane evropske kvalifikacije u streljaštvu za OI

Kao što je bilo i očekivano nakon odlaganja Olimpijskih igara, odložene su i evropske klvalifikacije u streljaštvu.

Arunovićeva za SK: Odluka MOK je ispravna

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović govorila je u intervjuu za Sport klub o tome zbog čega je najbolja odluka Međunarodnog olimpijskog komiteta bila da odloži Olimpijske igre. Takođe, istakla je i da razume ozbiljnost procedure donošenja takvog rešenja.

Bobana Momčilović Veličković ne ide na OI u Tokiju

Bobana Momčilović Veličković neće učestvovati na Olimpijskim igrama u Tokiju. Vest je bila očekivana, a sada je stigla i zvanična potvrda.

Tri medalje za srpske strelce u Kuvajtu

Srpski strelci Milutin Stefanović, Milenko Sebić i Damir Mikec zablistali su prvog dana turnira "Trofej Emira od Kuvajta".

Damiru Mikecu dva zlata i specijalna nagrada u Trzinu

Srpski reprezentativac pištoljem Damir Mikec osvojio je dve zlatne medalje na tradicionalnom turniru vazdušnim oružjem „Skirca Borisa Paternosta“ održanom u Trzinu, nadomak Ljubljane.

EI: Bez medalja za Srbiju trećeg dana u Minsku

U Minsku je završen treći dan takmičenja na Evropskim igrama. Najznačajniji rezultat za Srbiju je zabeležio bokser Vladan Babić koji se plasirao u četvrtfinale.

Srpski muški tim puškom vicešampion Evrope

Muška reprezentacija Srbije vazdušnom puškom osvojila je srebrnu medalju u ekipnom takmičenju na Evropskom prvenstvu u Osijeku.

Mikec srebrom u Nju Delhiju izborio i učešće na OI

Damir Mikec osvojio je srebro na Svetskom kupu u Nju Delhiju i time ispunio kvotu za učešće na Olimpijskim igrama u Tokuju 2020. godine.

Zorana za SK: Olimpijska medalja mi je najveći pokretač

Od početka Olimpijskih igara u Tokiju nas deli nešto više od godinu i po dana, a upravo ona je ta od koje je krenulo stvaranje tima Srbije. Može se reći da je sebe ovoga puta poštedela nerviranja jer pre dve i po godine praktično do poslednjeg časa nije znala ide li na Igre u Rio de Žaneiru ili ne.

Zorana Arunović prva ispunila normu za OI u Tokiju!

Srpska streljašica Zorana Arunović okitila se srebrnim odličjem u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom prvenstvu u Čangvonu, čime je ispunila olimpijsku kvotu i tako srpskom sportu donela prvu „vizu“ za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Srpski tandem Arunović-Mikec do srebra u Fort Beningu

Srpski strelci su se okitili novom srebrnom medaljom na Svetskom kupu u Fort Beningu. Tandem Zorana Arunović i Damir Mikec osvojio je drugo mesto u takmičenju mikseva vazdušnim pištoljem.

Nova medalja za Zoranu Arunović u Fort Beningu

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je srebrnu medalju vazdušnim pištoljem četvrtog dana trećeg Svetskog kupa u 2018. u Fort Beningu. To joj je drugo odličje na turniru, posle srebra malokalibarskim pištoljem, a ukupno četvrta medalja u Svetskom kupu ove sezone.