Viluhini vraćeno srebro iz Sočija

Ruske biatlonke Jana Romanova i Olga Viluhina konačno su proglašene za nevine, posle godina borbe da dokažu da su neopravdano optužene za korišćenje nedozvoljenih sredstava na Olimpijskim igrama u Sočiju 2014. godine. Odluku je saopštio Sud za arbitražu u sportu sa sedištem u Lozani.

Olga Vilukhina

Streeter Lecka, Getty Images Sport

Dokazano je da su optužbe protiv Viluhine i Romanove bile neosnovane. Zbog toga smo odlučili da im se vrate rezultati koje su ostvarile na Igrama u Rusiji”, stoji u saopštenju suda.

Dve Ruskinje su suspendovane 2017. godine. Tada je Viluhini oduzeto i srebro, koje je osvojila u disciplini sprint na 7,5 kilometara. Sada će joj odličje biti vraćeno. Obe su bile i deo štafete 4 puta 7,5 kilometara, koja je takođe stigla do srebra.

Međutim, od te medalje nema ništa. Utvrđeno je da ne postoji dovoljno argumenata da se obustavi suspenzija Olge Zajceve, koja je takođe bila deo te štafete.

Zadovoljna sam zbog odluke suda vezane za Janu i mene. Međutim, potpuno je suludo da nisu odbacili optužbe protiv Zajceve. Ona je uvek bila najveći borac protiv dopinga. Ostala je kazna bez razloga”, istakla je Viluhina.

Sve tri Ruskinje su u međuvremenu završile karijeru, tako da medalja Viluhini ostaje jedina satisfakcija.

Au Revoir Champion

"Polako i junaci zimskog raspusta mog detinjstva odlaze u penziju." Bio je to jedan od prvih komentara na našem sajtu, na vest da je poslednju trku u karijeri istrčao legendarni Martan Furkad.

Srpski biatlonci na prvenstvu Evrope u Belorusiji

U petak u Raubiču, nadomak Minska, počinje Evropsko prvenstvo u letnjem biatlonu. Srbija će na ovom takmičenju imati šest predstavnika.

Osvojila je sve – povukla se u 26. godini

Jedna od najboljih bijatlonki svih vremena Laura Dalmajer objavila je povlačenje posle sezone tokom koje je ostvarila samo jednu pobedu u Svetskom kupu.

Kuzmina posle tri olimpijska upucala prvo svetsko zlato

Slovačka biatlonka Anastasija Kuzmina osvojila je zlatnu medalju u sprintu na 7,5 kilometara na Svetskom prvenstvu u švedskom Estersundu.

Trener švedskih bijatlonaca preživeo pokušaj ubistva

Trener bijatlona Volfgang Pihler kazao je da je pre više od trideset godina preživeo pokušaj ubistva, kada je bio žrtva drame izazvane ljubomorom.

Be i Projsova "upucali" pobede u Rupoldingu

Norvežanin Johanes Tingnes Be i Nemica Franciska Projs ostvarili su pobede na trkama masovnog starta u nemačkom Rupoldingu, koje su se u nedelju održale u okviru Svetskog kupa u biatlonu.

Druga pobeda za Italijanku: Lizi Vitoci prija Oberhof

Italijanka Liza Vitoci pobednica je nedeljne potere na 10 kiloetara u Oberhofu u okviru Svetskog kupa.

Furkad najbolji u poteri u Hohfilcenu

U Hohfilcenu su u subotu muškarci u okviru Svetskog kupa u Bijatlonu vozili trku na 12.5 kilometara potera, a do pobede je došao francuski bijatlonac Martin Furkad.

Dalmajer: Nadam se povratku Svetskom kupu u januaru

Nemačka bijatlonka Laura Dalmajer, koja se posle pauze vratila trkama u IBU Kupu, istakla je da planira da se takmiči u Svetskom kupu pošto postigne zadovoljavajuću formu.

Bijatlon: Boe najbrži u sprintu u Hohfilcenu

Norvežanin Johanes Tingnes Boe trijumfovao je u sprintu na 10 kilometara u austrijskom Hohfilcenu, u okviru četvrte trke Svetskog kupa u bijatlonu.

Kralj biatlona Bjerndalen završio blistavu karijeru

Legendarni norveški bitalonac Ole Einar Bjerndalen saopštio je u utorak da okončava karijeru u sportu, u kojem je dominirao više od dve decenije.

Legenda biatlona - Furkadu rekordni sedmi Svetski kup

Francuski biatlonac Martan Furkad pobedio je u poslednjem sprintu sezone u Svetskom kupu, koji je održan u ruskom Tjumenu, a trijumf je ujedno značio i da je legendarni Francuz elitno takmičenje osvojio rekordni sedmi put.

Francuzima zlato u mešovitoj štafeti, Furkadu istorija

Francuska mešovita štafeta osvojila je zlatnu medalju u biatlonu na 2x6 i 2x7,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je Martan Furkad ušao u istoriju svoje zemlje kao osvajač najviše zlatnih medalja na Zimskim, ali i Letnjim olimpijskim igrama.

Boe do zlata uz podršku princa

Norveški biatlonac Johanes Tingnes Boe osvojio je zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji na 20 kilometara, a put do uspeha pratio ga je norveški princ Hokon.

Dalmajer: Teška trka, loši uslovi, vetrovito

Nemačka biatlonka Laura Dalmajer, koja je u subotu osvojila svoju prvu olimpijsku medalju na ZOI u Pjongčangu, istakla je da je veoma srećna, ali i da je trka bila teška, a vremenski uslovi loši.

Šipulin i Ustjugov – čekajući odluku CAS

Olimpijski šampion iz Sočija, biatlonac Anton Šipulin i dvostruki svetski prvak u kros kantriju Sergej Ustjugov čekuju odluku Sportskog suda u Lozani (CAS) o učešću na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Vreme do konačne odluke skraćuju „treninzima u režimu mirovanja“.