Ostalo

31.10.2015 | 19.33

Novi Zeland ponovo šampion sveta u ragbiju

Ragbisti Novog Zelanda odbranili su titulu prvaka sveta! Oni su u finalu Svetskog prvenstva, na stadionu Tvikenham u Londonu, savladali velikog rivala Australiju rezultatom 34:17, na poluvremenu 16:3. Ovo je treća titula za „Ol Blekse“ po čemu su jedinstveni. Bili su šampioni pre četiri ...

Ragbisti Novog Zelanda odbranili su titulu prvaka sveta!

Oni su u finalu Svetskog prvenstva, na stadionu Tvikenham u Londonu, savladali velikog rivala Australiju rezultatom 34:17, na poluvremenu 16:3.

Ovo je treća titula za „Ol Blekse“ po čemu su jedinstveni. Bili su šampioni pre četiri godine, kada su bili i domaćini takmičenja, a prvo mesto osvojili su i daleke 1987.

Novi – stari šampion odlično je počeo utakmicu i već u trećem minutu poveo sa 3:0. Australija je uspela da izjednači sedam minuta kasnije ali od tada su Old Bleksi zagospodarili terenom i do poluvremena nanizali čak 13 poena.

Kada su u 43. minutu preko Ma Nonua postigli esej i poveli sa 21:3 delovalo je da će Novi Zeland ubedljivo odbraniti titulu. Međutim, Ben Smit je dobio žuti karton a Australija je na najbolji mogući način iskoristila prednost igrača više u narednih 10 minuta i smanjila na 21:17.

Ipak, to je bilo sve od popularnih Valabisa a izabranici Stiva Hensena do kraja utakmice napravili su seriju od 13:0 i došli do pobede od 34:17. Najefikasniji u pobedničkom timu, ujedno i igrač meča bio je Denijel Karter sa 19 poena dok je kod Australije Bernard Foli postigao 7.

Naredni svetski kup biće odigran 2019. u Japanu.

Author: sf

Majstorija Đuričića u slavlju Sasuola

Filip Đuričić postigao je prvi gol za Sasuolo u ubedljivoj pobedi njegovog tima 4:1 na gostovanju protiv Specijeu u Seriji A. Srpski reprezentativac je napravio majstoriju u 12. minutu, kada je probacio loptu kroz noge defanzivcu Specije i rutinski plasirao loptu pored golmana Zoeta.

Bamford u završnici doneo pobedu Lidsu

Fudbaleri Lidsa savladali su minimalnim rezultatom Šefilf Junajted u trećem kolu Premijer lige.

Spor start, pa 10 u nizu: Halepova lako na rođendan

Simona Halep, šampionka Rolan Garosa iz 2018. godine, ubedljivo je počela ovogodišnji turnir u Parizu pobedom nad Sarom Soribes Tormo iz Španije sa 6:4, 6:0 za sat i 22 minuta igre.

Botasu pobeda, Hamilton sam sebe lišio borbe za trijumf

Vozač Mercedesa Valteri Botas trijumfovao je na Velikoj nagradi Rusije, 10. trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Fantastičnom Rubljovu titula u Hamburgu

Ruski teniser Andrej Rubljov osvojio je prvu titulu na turniru iz serije 500, pošto je u finalu Hamburga pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:4, 3:6, 7:5.

Siner: Uslovi "teški", ne vredi udarati mnogo jako

Mladi italijanski teniser Janik Siner veoma je zadovoljan svojom igrom u pobedi nad 11. nosiocem Davidom Gofanom (7:5, 6:0, 6:3) u prvom kolu Rolan Garosa.

Džej liga: Kavasaki bez milosti

Ekipa Kavasakija nastavlja da dominira u japanskoj Džej-ligi. U 21. kolu savladali su na gostovanju Šonan Belmar 1:0, golom Kobajašija u 18. minutu i stigli do sedmog vezanog trijumfa u šampionatu. Ubedljivo su prvi na tabeli sa 53 osvojena boda.

"U Jerevanu je mirno, ne znam da li će pustiti Zvezdu"

Golman Ararata Stefan Čupić izjavio je za Sport Klub da postoji mogućnost da se stopira prvenstvo Jermenije, te da je mala verovatnoća da će UEFA dozvoliti da Crvena zvezda doće u Jerevan.

Marini ’slomio’ Lousa za trijumf u Barseloni

Vozač Skaj VR46 tima Luka Marini pobedio je na devetoj trci sezone Moto2 kategorije Svetskog šampionata, Velikoj nagradi Katalonije.

SK: Srebro za miks dvosed, bronza za četverac!

Dve medalje osvojile su srpske posade tokom poslednjeg dana Svetskog kupa u Segedinu. Srebro je pripalo Biljani Relić i Marku Novakoviću u disciplini miks dvosed na 200 metara, dok je četverac na 500 metara Nebojša Grujić, Marko Novaković, Anđelo Džombeta i Marko Dragosavljević stigao do bronze.

Levante preokretom do prvih bodova

Fudbaleri Levantea savladali su sa 3:1 ekipu Osasune u meču trećeg kola španske La Lige.

Terel na korona listi

Ej – Džej Terel, kornerbek Atlanta Falkonsa, stavljen je na korona listu i propustiće meč koji njegov tim igra protiv Čikago Bersa. On je prvi igrač na ovoj listi od kada je počela sezona 10. septembra.

Loše vesti za Srbiju: Kostić zbog povrede neće u Oslo

Srpski reprezentativac Filip Kostić povredio je ligament desnog kolena, zbog čega će morati da pauzira nekoliko nedelja, sapštio je Ajntraht.

Raspad Gofana, mladi Italijan furiozno do drugog kola

David Gofan, 11. nosilac i nekadašnji četvrtfinalista na Rolan Garosu, izgubio je već u prvom kolu od Italijana Janika Sinera 7:5, 6:0, 6:3 za sat i 59 minuta.

Azarenka jača od Kovinić, kiše i hladnoće

Viktorija Azarenka opravdala je ulogu favorita protiv Danke Kovinić. Beloruskinja je u prvom kolu Rolan Garosa savladala Crnogorku sa 6:1, 6:2.