Ostalo

31.10.2015 | 19.33

Novi Zeland ponovo šampion sveta u ragbiju

Ragbisti Novog Zelanda odbranili su titulu prvaka sveta! Oni su u finalu Svetskog prvenstva, na stadionu Tvikenham u Londonu, savladali velikog rivala Australiju rezultatom 34:17, na poluvremenu 16:3. Ovo je treća titula za „Ol Blekse“ po čemu su jedinstveni. Bili su šampioni pre četiri ...

Ragbisti Novog Zelanda odbranili su titulu prvaka sveta!

Oni su u finalu Svetskog prvenstva, na stadionu Tvikenham u Londonu, savladali velikog rivala Australiju rezultatom 34:17, na poluvremenu 16:3.

Ovo je treća titula za „Ol Blekse“ po čemu su jedinstveni. Bili su šampioni pre četiri godine, kada su bili i domaćini takmičenja, a prvo mesto osvojili su i daleke 1987.

Novi – stari šampion odlično je počeo utakmicu i već u trećem minutu poveo sa 3:0. Australija je uspela da izjednači sedam minuta kasnije ali od tada su Old Bleksi zagospodarili terenom i do poluvremena nanizali čak 13 poena.

Kada su u 43. minutu preko Ma Nonua postigli esej i poveli sa 21:3 delovalo je da će Novi Zeland ubedljivo odbraniti titulu. Međutim, Ben Smit je dobio žuti karton a Australija je na najbolji mogući način iskoristila prednost igrača više u narednih 10 minuta i smanjila na 21:17.

Ipak, to je bilo sve od popularnih Valabisa a izabranici Stiva Hensena do kraja utakmice napravili su seriju od 13:0 i došli do pobede od 34:17. Najefikasniji u pobedničkom timu, ujedno i igrač meča bio je Denijel Karter sa 19 poena dok je kod Australije Bernard Foli postigao 7.

Naredni svetski kup biće odigran 2019. u Japanu.