Hosu i Piti najbolji plivači Evrope

Mađarica Katinka Hosu i Britanac Adam Piti izabrani su za najbolje plivače Evrope u izboru Evropske plivačke federacije, a u kojoj su učestvovali predstavnici nacionalnih federacija i zvaničnigi te organizacije.

Katinka Hosszu

Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Hosu je po peti put osvojila to priznanje zahvaljujući tome što je dobila 50 odsto glasova, ispred Šveđanke Sare Šestrem, kojoj je pripalo 25 odsto.

30-godišnja mađarska plivačica je tokom prošle godine osvojila dva srebra na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji – na 200 i 400 metara mešovito.

Piti je dobio 45,8 odsto glasova u konkurenciji plivača, ispred Mađara Kristofa Milaka. Britanac je po treći put dobio to priznanje zahvaljujući tome što je na planetarnom šampionatu odbranio titule na 50 i 100 metara prsno, dok je osvojio po zlato i bronzu u štafetama.

Mađarska 'gvozdena dama'

Od ljubavi do mržnje i nazad. Od razočaranja do olimpijskog zlata. Od navodno lenje i debeljuškaste devojčice do 'gvozdene dame'. Katinka Hosu izborila se sa 'divljim vodama' kako bi postala jedna od najboljih plivačica sveta.

Mračević za SK: Očekivana odluka LEN, idemo dalje…

LEN je doneo odluku da prekine vaterpolo Ligu šampiona, otkaže finalni turnir za ovu sezonu, kao i takmičenje u LEN Evrokupu. Prošle sezone titulu prvaka Evrope je osvojio Ferencvaroš, a trofej u LEN Evrokupu Marsej, koji je bio bolji od Jadrana iz Herceg Novog.

LEN odlučio: Liga šampiona završena bez prvaka

Evropska plivačka i vaterpolo federacija LEN dugo se nije izjašnjavala o nastavku vaterpolo sezone, ali je u jednom trenutku morala da prelomi.

LEN otkazuje šampionate, Jadran na čekanju

Čelnici LEN nastavili su sa donošenjem teških odluka. Posle otkazivanja Evropskog prvenstva u plivanju i vodenim sportovima, koje trebalo da se održi u Budimpešti od 11. do 24. maja, odložena su i sva takmičenja za mlađe selekcije koja su bila na programu tokom leta.

Hosu: Biću bolja 2021. u Tokiju, nego što bih bila sada

Mađarska plivačica Katinka Hosu rekla je da za nju ne pravi nikakvu razliku to što će Olimpijske igre u Tokiju biti održane naredne, a ne ove godine.

Odloženo EP u vodenim sportovima

Evropsko prvenstvo u vodenim sportovima odloženo je zbog pandemije koronavorusa, potvrđeno je u petak.

CG osvojila turnir, u četvrtak odluka o Hrvatskoj

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pobedom završila pripremni turnir u Hamburgu. 'Ajkule' su osvojile turnir, a treći trijumf su upisale u duelu sa domaćinom, selekcijom Nemačke sa - 12:10.

Vaterpolisti Zvezde sve bliži LŠ

Vaterpolisti Crvene zvezde slavili su u meču trećeg kola grupne faze kvalifikacija za Ligu šampiona protiv ekipe Apolona rezultatom 11:7.

SP: Hosu dominatna, svetski rekord Amerikanki

Mađarska plivačica Katinka Hosu, ženska američka štafeta i Britanac Adam Piti obeležili su poslednji dan Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji.

Stjepanović stotinku kratak za polufinale na 200 leptir

Velimir Stjepanović (25) nije imao ni sreće u kvalifikacijama na 200 metara leptir stilom, na Svetskom prvenstvu u Gvangdžuu.

Margareta srušila Saru, Stjepanović bez polufinala

Drugog dana Svetskog prvenstva u plivanju, u korejskom Gvangdžuu, održana su četiri finala.

Adam Piti za istoriju i novi svetski rekord!

Britanski plivač Adam Piti oborio je svetski rekord u disciplini 100 metara prsno.

Gojković za SK: Raduje povratak Ukropine

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore odigraće 12. marta sa Francuskom u Nikšiću meč poslednjeg šestog kola grupe B kvalifikacija za Svetsku ligu.

Filipović četvrti put najbolji igrač Evrope

Evropska federacija za vodene sportove (LEN) proglasila je najbolje u 2018. godini.

Prigodi zlato i svetski rekord, Vang zapalila publiku

Trećeg dana 14. SP u malim bazenima u kineskom Hangžou, održano je šest finala i oborena su dva svetska rekorda. Najviše uspeha, kao i prethodnih dana, imali su američki plivački.

Smoliga srušila Hosu, neuništivi Van der Burg

Drugog dana 14. SP u plivanju u malim bazenima, održano je osam finala. Postavljena su i dva svetska rekorda, oba u štafetama i oba u izvođenju američkih plivača i plivačica, a publika u Hangžou mogla je da uživa u sjajnim trkama.