Jamie Squire, Getty Images Sport

Pojedinačni

23.06.2019 | 13.33

EI: Zorana Arunović odbranila zlato

Drugog dana Evropskih igara u Minsku Zorana Arunović odbranila je titulu šampiona vazdušnim pištoljem.

Zorana Arunović

Streljački savez Srbije

Arunovićeva je ubedljivo trijumfovala u finalu ove discipline i srpskom sportu donela drugu medalju na EI u Minsku. U subotu je, zajedno sa Damirom Mikecom, u miksu vazdušnim pištoljem osvojila srebro.

Mikec je, poput Arunovićeve, u pojedinačnom takmičenju muškaraca vazdušnim pištoljem branio zlato iz Bakua 2015. U Minsku je u jakoj konkurenciji uspeo da dođe do finala, ali ne i do medalje i zauzeo sedmo mesto.

I ostali naši predstavnici u pojedinačnim takmičenjima vazdušnim pištoljem su bili nadomak finala. Bobana Momčilović Veličković je u konkurenciji dama zauzela 10. mesto, sa 572 kruga, koliko je pogodila i osmoplasirana Grkinja Ana Korakaki. Grkinja, svetska šampionka, prošla je dalje zbog većeg broja „unutrašnjih“ centara (pogodila je 19 centara, šest više od Bobane Momčilović Veličković).

U muškim kvalifikacijama Dimitrije Grgić je zauzeo 11. mesto. „Skupio“ je 578 krugova, jedan manje od rezultata koji je vodio u finale.

Arunovićeva je sredinom finala ušla u borbu za prvo mesto. Najveći konkurent za zlato bila joj je Ana Korakaki. Smenjivale su se u vođstvu, na kraju je Zorana Arunović, svetska viceprvakinja iz Čangvona 2018, trijumfovala sa 241,2 kruga. Grkinju je ostavila 1,3 krug iza sebe i tako joj se revanširala za Svetsko prvenstvo. Rezultat naše reprezentativke je i novi rekord Evropskih igara, jer ovo su prve Igre po novim pravilima (24 hica u finalu). Bronza je pripala iskusnoj Antonaeti Bonevoj (Bugarska).

Titulu u muškoj konkurenciji osvojio je svetski vicešampion Artem Černousov (Rusija), kome je ovo druga najsjajnija medalja u Minsku, jer u subotu je bio član pobedničkog miksa Rusije pištoljem.