Paul Gilham/Getty Images

Pojedinačni

09.11.2019 | 00.23 > 00:26

Robertson izbacio Ronija i plasirao se u finale

Australijski snuker igrač Nil Robertson plasirao se u finale turnira Šampion šampiona, pošto je u pravom trileru u Koventriju bio bolji od petostrukog svetskog prvaka Ronija O‘Salivena sa 6:5.

Neil Robertson

Joosep Martinson, Getty Images Sport

Robertson, koji je turnir već osvojio 2015. godine, bio je fantastičan u poslednjem, odlučujućem frejmu pri rezultatu 5:5. Ostvario je brejk od 90, koji mu je doneo priliku da se bori za titulu.

Ranije tokom veoma kvalitetnog meča Robertson je imao brejkove od 108 i 135.

Ovo je definitivno bio jedan od najboljih mečeva u kojima sam učestvovao. Roni je bio agresivan i želeo je pobedu – trijumfovao je u četiri od naših poslednjih pet međusobnih mečeva. Ukazala mi se šansa i iskoristio sam je“, izjavio je podsle pobede Nil Robertson, 37-godišnjak iz Melburna.

U drugom polufinalu sastaju se Severni Irac Mark Alen i aktuelni svetski broj jedan Džad Tramp, a daj meč gledajte u subotu od 20 časova na kanalima Sport kluba. Finale će na programu biti u nedelju.