Jamie Squire, Getty Images Sport

Pojedinačni

28.02.2020 | 18.24 > 18:27

Bobana Momčilović Veličković na vrhu Evrope

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Bobana Momčilović Veličković osvojila je titulu prvaka Evrope u disciplini vazdušni pištolj 10m na šampionatu koje se održava u poljskom Vroclavu.

Bobana Veličković

Harry Engels, Getty Images for BEGOC

Ona je na taj način donela prvo zlatno odličje Srbiji, a njeno treće u karijeri, prvo posle 2012. godine.

Ova devojka rođena u Boru pre 29 godina zablistala je u finalu iako je posle prvih pet metaka zauzimala poslednje osmo mesto.

Nakon što je pogodila strogi centar (10,9 poena) krenula je fantastična serija hitaca i uoči poslednjeg obračuna za zlato srpska reprezentativka imala je više od tri poena prednosti u odnosu na Švajcarkinju Hajdi Tihel Gerber.

U poslednjem hicu samo je dodatno uvećala prednost i na kraju je osvojila zlato sa 3.7 bodova prednost.

Treće mesto pripalo je Grkinji Ani Korakaki.

S obzirom na to da je Srbija u ovoj disciplini već imala obezbeđene dve olimpijske norme zahvaljujući Zorani Arunović i Jasmini Milovanović, Bobana je večeras samo stavila na muke stručni štab srpske reprezentacije koji će u Tokio moći da povede samo dve devojke u ovoj disciplini.

Šeba

Svaka cast,sve cestitke...

Odgovori 25 1

Srbiji još dve medalje - zlato i bronza na EP!

Reprezentativci Srbije u streljaštvu su poslednjeg dana 50. Evropskog prvenstva osvojili dve medalju u disciplini vazdušnim pištoljem.

Bronza za Srbiju u pištolju, Bobana Veličković u finalu

Srbija je došla do prve medalje na 45. Evropskom prvenstvu u streljaštvu, koje se održava u poljskom Vroclavu.

Mijailović: Spremamo veliko iznenađenje

Predsednik Partizana Ostoja Mijailović zadovoljan je kako protiče letnji prelazni rok, a najavio je i velika iznenađenja.

Kup SSS: Arunovićeva za nijansu ispred Veličkovićeve

Kvalifikacije za finale Kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem završene su u nedelju trećim kolom u sali Sportskog društva Crvena zvezda. Po deset najboljih na osnovu zbira bodova skupljenih u sva tri kola učestvovaće na finalnom turniru.

Zorana "upucala" dva zlata i svetski i evropski rekord

Reprezentativka Srbije, Zorana Arunović nova je evropska šampionka u gađanju vazdušnim pištoljem, a u timu sa Bobanom Veličković i Jasminom Milovanović osvojila je i ekipno zlato.

OI: Srpkinje bez finala, zlatna Grkinja

Srpske strelkinje Bobana Veličković i Zorana Arunović nisu uspele da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u gađanju pištoljem na 25 metara.

OI: Bobana Veličković sedma u finalu

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Bobana Veličković završila je kao sedma u finalu Olimpijskih igara u konkurenciji vazdušni pištolj 10 metara.