Clive Mason/Getty Images

Hokej na ledu

15.02.2018 | 06.55

Silovita Finska častila Pancere petardom

U prvoj utakmici Grupe C Finska je opravdala ulogu favorita i bez mnogo problema savladala Nemačku 5:2 (2:1, 2:0, 1:1).

Finska

Matt Slocum-Pool/Getty Images

Nemci su se odlično držali čitavu trećinu protiv jednog od glavnih favorita za medalje. Finci su poveli već u četvrtom minutu preko Lepista, koji je postigao lep gol u situaciji sa igračem više. Ipak, Panceri su odgovorili, u akciji u kojoj su četiri minuta imali igrača više, na kraju je sjajno šutirao i pogodio suprotan ugao Macek.

Ipak, Suomi su vratili prednost na isteku 16. minuta preko Piorale i na odmor se otišlo ipak sa prednošću Finske. Druga trećina se ispostavila odlučujućom, naročito poslednja tri minuta, u kojima su Tolvanen i Kukonen postigli golove i odveli Finsku na 4:1. Na početku poslednjih 20 minuta Hedler je smanjio i dao nekakvu nadu, ali je sve to razvejao Kempainen u 53. minutu.

U ovoj grupi drugi meč igraju skandinavski rivali ŠVedska i Norveška. Odigran je veliki derbi u ženskoj konkurenciji. Za prvo mesto u Grupi B igrale su dve najbolje reprezentacije sa prošlog turnira, a slavile su šampionke Kanađanke 2:1 protiv SAD. Posle prvih 20 minuta nije bilo golova, a zemlja Javorovog lista postigla je oba gola u drugoj trećini. U 28. minutu Agosta Marsijano i u 35. Nurs doveli su Kanadu do lepih 2:0.

Veliku šansu da do treće trećine prepolovi imala je Lamoro Dejvidson, ali je promašila penal. Samo 23. sekunda od početka poslednje deonice Kojn je smanjila i unela neizvesnost u meč. Ipak, nije bilo više promena, tako da je Kanada zauzela prvo mesto u grupi, iako su obe selekcije obezbedile plasman u polufinale.