Švedska niže pobede, Nemačka nakon penala

Četiri meča trećeg kola grupne faze odigrana su na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu za hokejaše.

hokejaška reprezentacija Švedske

Ronald Martinez/Getty Images

U derbiju Grupe C, Švedska je bila bolja od Finske i slavila sa 3:1 za treću pobedu na ZOI u grupnoj fazi takmičenja. Šveđanima je za prvi gol bilo potrebno gotovo 15 minuta, a tada je precizan bio Anton Lander. Minut i po igre u drugoj deonici je trebao Jonasu Kempainenu da izjednači na 1:1, ali Finska dalje od toga nije mogla. Patrik Zakrikson je u devetom minutu treće trećine doneo novo vođstvo Švedskoj, a pobedu svoje reprezentacije potvrdio je u samom finišu, pet sekundi pre kraja meča, u situaciji sa igračem više golom na prazan gol Oskar Moler.

Takođe u Grupi C, Nemačka je bila bolja od Norveške nakon penala i slavila sa 2:1. Nije bilo golova u prvoj trećini, a Nemačka je povela u 13. minutu druge deonice u situaciji sa igračem više golom Patrika Hagera. Norveška dolazi do izjednačenja nakon nešto više od pet minuta igra u trećoj trećini, strelac je bio Aleksander Rajhenberg. Nije bilo golova u produžetku, a u penal seriji Nemci su mrežu rivala zatresli tri puta, dok Norvežani nisu nijednom uspeli da realizuju penal.

Češka je u Grupi A savladala Švajcarsku i došla do treće pobede rezultatom 4:1. Drugu pobedu u istoj grupi zabeležila je Kanada koja je sa 4:0 nadigrala Južnu Koreju.