Nemcima produžetak, Finci izbacili domaćina

Hokej na ledu 20. feb 201815:39 > 15:56
Harry How, Getty Images Sport

U utorak su na hokejaškom turniru na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu odigrane utakmice osmine finala, a u poslednjim mečevima plasman dalje su obezbedile reprezentacije Nemačke i Finske.

Nemačka je posle produžetka savladala Švajcarsku sa 2:1, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Švedske. Panceri su poveli golom Lea Federla u drugom minutu prve trećine, dok je Švajcarska izjednačila pogotkom Simona Mozera početkom druge deonice.

Odluka je pala u produžetku, kada je posle samo 26 sekundi strelac bio Janik Zajdenberg, a na asistenciju Mauera i Kahuna.

U drugom meču dana domaćin ZOI Južna Koreja je izgubila ubedljivo od Finske sa 5:2, iako je u drugoj trećini zapretila, ali do preokreta nije mogla.

Finci su posle 24 minuta vodili sa dva gola Petrija Kontiole, a na 3:0 je na 6:23 minuta druge trećine povisio Miro Heiskanen. Potom je Južna Koreja uspela da golovima Broka Radunskea i An Đi Huija priđe na gol zaostatka, ali su sve sumnje oko daljeg plasmana otklonjene u trećoj trećini.

Juso Hietanen i Sakari Maninen su do kraja utakmice još dva puta zatresili mrežu korejskog gola, pa su prošli u četvrtfinale, gde će igrati protiv aktuelnog olimpijskog šampiona Kanade.