Rusi pregazili Norvešku na putu ka olimpijskoj kruni

Hokej na ledu 21. feb 201811:39 > 11:54
Pool, Getty Images Sport

Hokejaška reprezentacija Rusije pobedila je u četvrtfinalu Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu tim Norveške rezultatom 6:1, pa se plasirala u polufinale gde će joj naredni rival biti Češka.

Apsolutnu dominaciju na ledu prikazali su hokejaši tima pod nazivom Olimpijski sportisti iz Rusije (OAR), koji su zbog poznate kazne prinuđeni da se u Pjongčangu nadmeću pod neutralnom zastavom.

Ruski tim je prvu trećinu dobio sa 3:0, pošto su strelci bili Mihail Grigorenko, Nikita Gusev u situaciji pauer pleja i Vjačeslav Vojnov, dok je u osmom minutu druge trećine jedini gol na meču za Norvešku postigao Aleksander Bonsaksen.

Do kraja utakmice, ponovo su se pitali samo hokejaši Rusije, koji su sjajno izdanje potvrdili sa još tri gola. Prvo je bio precizan Sergej Kalinjin, zatim Nikita Nesterov, obojica kada su OAR imali igrača više, dok je konačan rezultat postavio Ivan Telegin.

„Mislim da možemo da igramo mnogo bolje nego što smo to činili danas. Kao da smo zastali posle 30 minuta. To ne smemo da radimo u nastavku turnira“, rekao je ruski hokejaš Ilja Kovalčuk posle ubedljive pobede.

Rusija će protiv Češke, koja je izbacila SAD sa olimpijskog turnira, igrati u petak, dok će drugi polufinalni par formirati pobednici mečeva između Kanade i Finske, kao i Švedske i Nemačke.