Kolonji novo zlato, Rastić 68. i zadovoljan

Clive Mason/Getty Images

Švajcarac Dario Kolonja i na trećim uzastopnim olimpijskim igrama osvojio je zlatnu medalju u skijaškom trčanju. Posle Vankuvera (15km slobodno) i Sočija (15km klasično i 30km skijatlon), 31-godišnjak je slavio i u Pjongčangu na 15 kilometara slobodnim stilom.

On je slavio u vremenu 33:43.9, srebrna medalja pripala je Norvežaninu Simenu Hegstadu Krugeru sa zaostatkom od 18,3 sekunde, dok je Rus Denis Spitsov zauzeo treće mesto i uzeo bronzu sa 23 sekunde zaostatka.

Srpski predstavnik Damir Rastić bio je na 68. mestu sa 4:03.6 zaostatka, a najbolji iz regiona bio je Hrvat Krešimir Crnković na 47. mestu.

“Bilo je odlično, zadovoljan sam. Dobrivremenski uslovi, dobra i brza staza, skije u redu, ja sam bio u elementu. Staza je veoma zahtevna, tako da izvuče maksimum iz takmičara i ne dozvoljava da čuvaš snagu za kasnije. Nakon svakog uspona koji traži da dašmaksimum od sebe, dolazi nizbrdicu na kojoj mora dobro da se pazi i nema odmora“, izjavio je Rastić.

U subotu se u skijaškom trčanju vozi štafeta 4x5km za žene.