Clive Mason/Getty Images

Nordijsko skijanje

22.02.2018 | 13.53 > 13:54

Domračeva vodila Belorusiju do zlata

Štafeta Belorusije osvojila je zlatnu medalju u bijatlonskoj disciplini 4x6km na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Quinn Rooney, Getty Images

Tim u sastavu Nadežda Skardino, Irina Krijuko, Dzinara Alimbekava i Darja Domračeva slavio je u vremenu 1:12:03.4, a posebno impresivna bila je Domračeva, koja je i najzaslužnija za zlatnu medalju, svoju četvrtu na olimpijskim igrama (šest medalja ukupno), ali prvu u Pjongčangu.

Drugo mesto zauzela je štafeta Švedske u sastavu Lin Peron, Mora Brorson, Ana Magnuson i Hana Eberg, zaostale su 10,7 sekundi, a bronzanu medalju uzela je selekcija Francuske (Anes Ševalije, Mari Dorin Aber, Žistin Braisaz, Anes Beskond) sa 17,6 sekundi zaostatka za šampionkama.

U petak se završava takmičenje u bijatlonu na ZOI, na programu je muška štafeta 4x7,5km.

Nevena: Neću da krijem, želela sam više

Nevena Ignjatović završila je nastup na Olimpijskim igrama 14. mestom u alpskoj kombinaciji, a posle je rekla da je više očekivala od sebe u Pjongčangu.

CAS: Rus priznao doping, medalja oduzeta

Ruskom karlingašu Aleksanderu Krušelnickom oduzeta je bronzana medalja sa Igara u Pjongčangu jer je proglašen krivim za doping.

Karling: SAD na Kanadu, Švedska čeka protivnika

Reprezentacija SAD igraće sa Kanadom u polufinalu, dok Švedska čeka boljeg iz “taj brejkera“ između Velike Britanije i Švajcarske, epilog je poslednjeg dana grupne faze u muškom karlingu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Von: Divljačko zlostavljanje; Gođa: Kao samuraj

Američka skijašica Lindzi Von olimpijsku karijeru u spustu okončala je bronzom u Pjongčangu, a posle trke bila je veoma emotivna.

Švajcarska i Japan se bore za peto mesto

Hokejašice Švajcarske i Japana boriće se za peto mesto na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Još jedno zlato za Norvešku, na postolju i Rusi

Štafeta Norveške osvojila je zlatnu medalju u skijaškom trčanju u disciplini 4x10 km, oni su bili najbrži u vremenu 1:33:04.9.

Hiršer najubedljiviji od 1968: Bilo je "sve ili ništa"

Austrijski skijaš Marsel Hiršer bio je oduševljen posle pobede u veleslalomu, svoje druge zlatne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Karling: Šveđanke i dalje neporažene

Ženski karling tim Švedske i dalje je jedini neporaženi na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Esmi Viser zlato, Holandija ne može ni dan bez medalje

Holanđanka Esme Viser osvojila je zlatnu medalju u brzom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Bio je nadmoćan godinama, ali... "Ovo je okrutan kraj"

Martins Dukurs, najuspešniji takmičar u skeletonu svih vremena, zbog greške u poslednjoj vožnji ostao je bez medalje – izgubio je srebro za 11, a bronzu za devet sekundi, pa je posle bio veoma razočaran.

Srebrna medalja za Jakova Faka!

Slovenački bijatlonac Jakov Fak (30) osvojio je srebrnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u disciplini 20km individualno, vremenu 48:09.3.

Iznenađenje – Dalmajer treća, zlato za Šveđanku

Šveđanka Hana Eberg osvojila je zlatnu medalju u bijatlonu, u individualnoj trci na 15 kilometara, u vremenu 41:07.2.

Zlatna Haga, 12. medalja za Bjergen, Cebašek 12.

Norvežanka Ragnhild Haga osvojila je zlatnu medalju u skijaškom trčanju na 10km na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Amerikanka, a Korejka: Zlato za moju porodicu

Američka snoubord senzacija Kloi Kim uzela je zlato u halfpajpu, a pritom je imala podršku domaće publike u Pjongčangu jer su joj roditelji iz Južne Koreje.