Robert Cianflone, Getty Images Sport

Ostalo

23.02.2018 | 10.37

Švajcarcima treća bronza, Kanađani prvi put bez medalje

Karling reprezentacija Švajcarske osvojila je bronzu na olimpijskom turniru u Pjongčangu, pošto je u borbi za medalju savladala selekciju Kanade sa 7:5.

Poveli su Švajcarci, pa su na pola meča vodili sa 4:2. Pokušali su šampioni iz Sičija u nastavku da se vrate, pa su u osmoj rundi prišči na 6:5, ali su ostali mirni Švajcarci pa su zadržali vođstvo.

Treću bronzu u istoriji švajcarskog karlinga osvojili su Benoa Švarc, Klaudio Pec, Peter de Kruz, Valentin Tane i Dominik Merki.

Švajcarci su prethodno imali i zlato sa Igara 1998, na kojima su i debitovali. Pre četiri godine bili su tek osmi.

S druge strane, posle tri vezana zlata, Kanađani nisu mogli ni od postolja. Kevin Kou, Mark Kenedi, Brent Leng, Ben Erber i Skot Fajfer nisu nastavili uspešnu tradiciju, po kojoj se Kanada našla na postolju svaki put kad bi učestvovala.

U finalu muškog turnira u subotu će se sastati Švedska i Sjedinjene Američke Države.