Han Myung-Gu, Getty Images Sport

Ostalo

24.02.2018 | 10.14

Istorijsko zlato Amerikanaca, Šveđanima novo srebro

Karling reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je prvo olimpisjko zlato. Ekipa skipera Džona Šustera u finalu je savladala favorizovanu Švedsku sa 10:7.

KARLING Pjongčang SAD

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Ključnu razliku u borbi za zlatnu medalju selekcija SAD napravila je u osmoj rundi, koju je dobila sa 5:0 i tada povela sa 10:5.

Amerikanci su osvojili drugu medalju na Zimskim olimpijskim igrama pošto su 2006. godine bili bronzani. Veliki uspeh došao je posle dva prilično razočaravajuća turnira 2010. i 2014. kada su završavali deseti i deveti.

Na početku takmičenja u Pjongčangu činilo se malo verovatnim da će Amerikanci moći do borbe za odličja, pošto su izgubili četiri od prvih šest mečeva. Ipak, Šuster ih je predvodio do pobede nad Kanadom, šampionom iz Sočija, kojeg su pobedili i u polufinalu.

Šveđani su osvojili treću medalju u istoriju, drugu srebrnu posle 1924. godine. Na prošlim Igrama bili su bronzani.