Kup šest nacija: Azuri u Velsu ispisali istoriju

Ragbi 16. mar 202417:30 0 komentara
ragbi reprezentacija Italije
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Ragbisti Italije na najbolji mogući način krunisali su sjajnu kampanju u Kupu šest nacija, pošto su u poslednjem kolu kao gosti pobedili Vels 24:21.

Ovom pobedom Italija je zabeležila najbolji skor od kada učestvuje u najprestižnijem i najkvalitetnijem reprezentativnom takmičenju Starog kontinenta. Do sada najbolji učinak bio je dve pobede i tri poraza, a sada su Azuri na po dve pobede i poraza i jednim nerešenim rezultatom i 11 bodova. Sa druge strane Velšani su prvi put posle 21 godine završili na poslednjem mestu.

povezano

Azuri su pobedili Škotsku i sada Vels, odigrali nerešeno sa Francuskom, protiv Engleske pretrpeli tesan poraz od tri razlike i jedino su ih Irci istinski nadigrali. Zbog svega toga zaslužili su izabranici argentinskog trenera Gonzala Kvesade da zabeleže istorijski rezultat.

Motivisano je Italija ušla u meč na Kardifu i posle prvog poluvremena vodila 11:0, posle eseja Joanea i dve kazne Garbizija. Na početku drugog poluvremena Pani je postigao esej, a Garbizi pretvaranje za velikih 18:0. Usledio je esej Dija u 64. minutu uz pretvaranje Kosteloua za 18:7, ali su Garbizi i Pejdž-Rilo kaznama digli prednost na 24:7 šest minuta pre kraja, čime su praktično osigurali pobedu. Do kraja Vels je uspeo da postigne eseje preko Roulandsa i Grejdija, uz pretvaranja Lojda, ali samo je imao vremena da smanji na 24:21, ne i da realno ugrozi veliku pobedu Italijana.