Kup šest nacija: Irci se ne šale, Škoti srušili Engleze

Ragbi 24. feb 201817:20 > 19:45
Paolo Bruno/Getty Images

U derbiju trećeg kola Kupa šest nacija Irska je na svom terenu savladala Vels 37:27 i na taj način zadržala vodeće mesto na tabeli.

Velšani su došli u Dablin sa ciljem da nadoknade propušteno iz prošlog kola sa Englezima i da se uključe u borbu za tron. Vodili su 13:5, a onda je krenula serija domaćina. Prvo je Sekston sigurnim udarcem iz kazne smanjio na 13:8, a zatim je Aki na samom kraju poluvremena postigao esej i potpuno preokrenuo rezultat na 15:13.

Ispostavilo se da je taj detalj prelomio meč, pošto su Irci odlično krenuli u drugom poluvremenu i sa dva eseja za prvih 13 minuta otišli na ogromnih 27:13. Pride, sa ta dva eseja su došli do bonus boda, a kako do kraja meča nisu dozvolili Velšanima da se primaknu na makar sedam poena minusa, napravili su odličan posao jer protivniku nisu dozvolili da osvoji niti jedan bod.

Ovim trijumfom Irska je zadržala prvo mesto na tabeli sa 14 bodova, pet više od aktuelnog šamoiona Engleske, koji je u subotu u Edinburgu izgubio od Škotske sa 25:13 (22:6).

Škoti su sada treći sa  osam bodova, Vels je četvrti sa šest, koliko ima i Francuska, uz utakmcu manje protiv Italije, koja je bez bodova.