Kup šampiona: Ništa od irskog finala, Rasing u Bilbaou

Ragbi 22. apr 201818:16 > 18:26
David Rogers/Getty Images

U drugom polufinalnom meču Kupa šampiona Rasing je u Bordou savladao Manster 27:22 i obezbedio drugi put u istoriji plasman u veliko finale.

Utakmica na stadionu „Šaban Dalma“ rešena je praktično u prvih 26 minuta, kada je Rasing postigao tri eseja. Prva dva uknjižio je Tedi Tomas, a kod trećeg je ušao u esej zonu, ali je odlučio da asistira kapitenu Masimu Mašenou. Irski tim se tek tada osvestio, imao je nekoliko odličnih prilika unutar pet metara od eseja francuske ekipe, ali nisu uspevali da stignu do poena. Tek u 62. minutu uspeli su da postignu prvi esej preko Sajmona Ziba, inače najboljeg strelca ekipe svih vremena, koji je nešto ranije ušao sa klupe. Do kraja Irci su preko Maršala i Konveja postigli još dva eseja, ali to je bilo dovoljno samo da ublaže poraz i drugu godinu zaredom takmičenje završe u polufinalu.

Rasingu je ovo tek drugi plasman u finale, pošto su 2016. poraženi od Sarasensa. Inače ovo će biti četvrto irsko-francusko finale, a sva tri puta slavile su irske ekipe. Takođe, protivnik Rasinga u finalu Lenster igra četvrto finale, a u sva tri prethodna je slavio.