Svetski kup: Samoa srušila Ruse u nastavku

Ragbi 24. sep 201914:21 > 14:24
Cameron Spencer/Getty Images

Ragbi reprezentacija Samoe pobedila je Rusiju u svom prvom meču Svetskog kupa u Japanu rezultatom 34:9.

U utakmici sa mnogo preokreta i grešaka, Samoa je došla do trijumfa sa šest postignutih eseja i bonus poenom, iako je posle prvog poluvremena izgledalo da su Rusi bliži slavlju.

Rusija nikad do sad nije pobedila na Svetskom kupu, a posle prvih 40 minuta vodila je 6:5 šutevima Kušnareva.

Kuriozitet meča je da su Rusi imali čak dva igrača više tokom osam minuta završnice prvog dela, ali bez obzira na brojčanu nadmoć nisu uspeli da upišu poen.

Sa druge strane, na startu drugog poluvremena sa igračem manje su postigli drop-gol preko Kušnareva.

Drugo poluvreme Samoe bilo je za klasu bolje, razigrali su se krilni igrači Lejua i Fidou, koji su postigli po dva eseja i odveli svoj tim do trijumfa.

Samoa je sad prva u grupi A sa pet bodova i u sledećem meču igra protiv Škotske 30. septembra. Rusija je poslednja sa dva poraza, a pred njom je duel sa Irskom trećeg oktobra.