Getty Images/David Rogers

Ragbi

29.09.2019 | 09.23 > 09:29

SP: Drugo poluvreme Gruzina za borbu za treće mesto

Reprezentacija Gruzije ostvarila je prvu pobedu na Svetskom kupu u ragbiju u Japanu, pošto je u meču grupe D savladala Urugvaj rezultatom 33:7. Sa pet eseja Gruzija je stigla i do bonus poena i u treće kolo ulazi sa pet bodova.

Giorgi Kveseladze

Cameron Spencer/Getty Images

U izuzetno teškim vremenskim uslovima na „Kumagaja“ stadionu u prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra u kojoj je Gruzija zahvaljajući prednosti u skramu došla do dva eseja, a Urugvaj je držao priključak, pa je prvo poluvreme završeno rezultatom 12:7.

U drugom poluvremenu posle korekcija trenera Gruzija Miltona Hejga njegov tim zaigrao je za klasu bolje i prosto „pregazio“ rivala, koji nije imao ni snage ni koncentracije da uzvrati.

Najzapaženiji u pobedničkom timu bili su demi Aprasidze i plejmejker Abžandadze, a najbolje saradnike imali su u Kveseladzeu, Dželadzeu i igraču utakmice „osmici“ Otaru Georgadzeu.

U narednim mečevima grupe, koji će odlučiti poziciju broj tri, koja omogućava direktan plasman na naredni Svetski kup u Francuskoj, u četvrtak igraju Gruzija i Fidži, a u subotu će se sastati Australija i Urugvaj.

U narednom meču nedeljnog programa na Sport klubu 3 od 9 časova i 45 minuta moći ćete da gledate derbi koji će igrati Vels i Australija.