Getty Image/ Adam Pretty / Staff

Ragbi

02.10.2019 | 11.56

Mučenje Francuske uz bonus poen za pobedu

U prvoj utakmici dana na Svetskom kupu reprezentacija Francuske uz odličan otpor selekcije SAD dolazi do pobede (33:9) i bonus poena u poslednjih deset minuta.

Rugby world cup 2019

Na samom početku utakmice američka selekcija je uspela dobrom igrom i šutevima da odoli selekcije Francuske.

Ne tako efikasna igra same Francuske je bila na strani reprezentacije SAD uz veliki broj kazni koje su Francuzi pravili kako na svojoj polovini, tako i na protivničkoj.

Rezultat poluvremena 12:6 u korist Francuza dovoljno govori da j enešto moralo da se promeni u svlačionici.

Nasuprot tome SAD jsu uspeli da odole napadima Francuza i odigraju fantatsičnih 60 minuta utakmice.

Slabiji broj kvalitetnih igrača i nekvalitetnije izmene na strani SAD su doveli do toga da francuska selekcija postigne dva eseja u posaldnjih deset minuta meča i dođe do ubedljive pobede na rezultatskom planu.

Igrač utakmice Kamilo Lopez je predvodio fantastično svoju selekciju kako igrom u polju tako i dobrim šutevima.

Posle ove utakmice za zaborav od strane francuske selekcije ragbi javnost očekuje mnogo bolje izdanje Francuza u  nastavku grupe smrti.