Hannah Peters/Getty Images

Ragbi

11.10.2019 | 14.14 > 14:23

Kiša donekle usporila Australijance

Reprezentacija Australije je savladala Gruziju u poslednjem meču grupne faze 27:8. Australijanci su došli do četiri eseja i time su došli i do bonus poena.

Marika Koroibete, Lasha Khmaladze

Stu Forster/Getty Images

U prvom poluvremenu je kiša dosta smetala Australiji koja nije mogla da razvije dovoljno igru i Gruzijci su na tome zasnivali svoju odbranu. Nik Vajt je došao do prvog eseja tek u 23. minutu, a uz uspešno pretvaranje je bilo 7:0. Matiašvili je smanjio nekoliko minuta posle postigao pogodak iz kazne te je smanjio na 7:3, a Tumoa je isom merom uzvratio do kraja poluvremena pa je bilo 10:3 na velikom odmoru.

Australiji je čak 20 minuta bilo potrebno da dođe do novog eseja i to preko Koroibetea, a zatim je i Gruzija postigla svoj prvi esej u 70. minutu kada je loptu iza gola protivnika preneo Todua.

Ipak Australijanci su brzo došli do još dva eseja u 75. i 79. preko Dempsija i Genije, a kako nije bilo uspešnog pretvaranja meč je završen 27:8.

Australija ima sada 16 poena, ali će verovatno biti druga. Vels je drugi sa 14 poena i utakmicom manje. Velšani tek treba da igra u nedelju sa Urugvajcima gde su veliki favoriti i pobeda ih vodi na prvo mesto, a čak i da se meč ne odigra zbog najavljenog tajfuna biće prvi.

Gruzija je porazom izgubila šansu za treće mesto koje vodi na sledeći Svetski kup 2023. u Francuskoj, a na toj poziciji će biti Fidži.

Farel i Kari odveli Engleze u polufinale Svetskog kupa

Prvi polufinaliste Svetskog kupa u ragbiju u Japanu jeste selekcija Engleske, koja je sa 40:16 deklasirala Australiju pred 40.000 navijača u Oiti.

Škoti sigurni sa rezervama, Argentina na SK 2023.

Ragbi reprezentacija Argentine obezbedila je plasman na naredni Svetski kup u Francuskoj 2023, pošto je u poslednjoj utakmici ovogodišnjeg takmičenja savladala SAD sa 47:17.

Australija bez problema sa Urugvajem

Ragbisti Australije savladali su Urugvaj 45:10 u meču grupe D Svetskog kupa. Australijanci su došli do četiri eseja u ovom meču pa su ostvarili i bonus poen.

Radradra vodio Fidži do prve pobede u Japanu

Predvođeni Semijem Radradrom, ragbisti Fidžija savladali su selekciju Gruzije sa 45:10 u trećem kolu grupe D na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Svetski kup: Zmajevi junački srušili "Valabise"

Ragbisti Velsa došli su do druge pobede na Svetskom kupu pošto su u derbiju grupe D savladali Australiju rezultatom 29:25.

SP: Drugo poluvreme Gruzina za borbu za treće mesto

Reprezentacija Gruzije ostvarila je prvu pobedu na Svetskom kupu u ragbiju u Japanu, pošto je u meču grupe D savladala Urugvaj rezultatom 33:7. Sa pet eseja Gruzija je stigla i do bonus poena i u treće kolo ulazi sa pet bodova.

Velšani razbili Gruzijce za prvo mesto u grupi D

Ragbisti Velsa su savldali Gruziju sa 43:14 u prvom kolu Svetskog kupa.

Australija sprečila iznenađenje Fidžija

Ragbisti Australije savladali su selekciju Fidžija sa 39:21 u prvom kolu D grupe Svetskog prvenstva u Japanu.

Može li neko svrgnuti Ol Blekse?

Kada se kaže ragbi misli se na Ol Blekse. To je opšte prihvaćen naziv za najpopularniju i najuspešniju ragbi reprezentaciju sveta Novi Zeland.

Vilijam Veb Elis bi bio ponosan

Svetski kup ili takmičenje za trofej Veba Elisa, nazvanog po tvorcu ovog sporta Vilijemu Vebu Elisu, svoju premijeru imao je 1987. Od tog inauguralnog turnira odigranog na Novom Zelandu i Australiji pa do danas postao je pravi sportski globalni fenomen.

"Ako ponovimo drugo poluvreme, ne piše nam se dobro"

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić nije bio potpuno zadovoljan posle pobede protiv Australije i plasmana u finale Svetske lige.

Nehumani Ol Bleksi, deklasirani i Springboksi!

Novi Zeland je došao na korak od odbrane titule u Rugby Championship, pošto je na svom terenu u Olbaniju slavio protiv Južne Afrike neverovatnih 57:0, što je najubedljivija pobeda u istoriji ovog velikog rivalstva.

Ol Bleksi se spasli u poslednjim trenucima od Valabisa

U derbiju drugog kola "Rugby Championship" Novi Zeland je u ultra zanimljivom meču, savladao Australiju esejom u poslednjem napadu 35:29 i očuvao stopostotan učinak.

Ol Bleksi osramotili Ozije, sigurni Springboksi

Počeo je "Rugby Championship" najjače reprezentativno takmičenje južne hemisfere, a u prvom kolu ubedljive pobede ostvarili su vladajući šampion Novi Zeland i Južna Afrika.