Will Russell, Getty Images Sport

Ragbi

19.10.2019 | 11.15

Farel i Kari odveli Engleze u polufinale Svetskog kupa

Prvi polufinaliste Svetskog kupa u ragbiju u Japanu jeste selekcija Engleske, koja je sa 40:16 deklasirala Australiju pred 40.000 navijača u Oiti.

David Rogers/Getty Images

Engleska je dominirala od prvog minuta, meč je završila sa četiri eseja i nikakvu šansu nije dala reprezentaciji sa južne hemisfere.

U timu Edija Džonsa briljirao je otvarač Oven Farel, koji je šutirao osam od osam i izuzetno razigravao centre i krila.

Džoni Mej je sa dva eseja u dva minuta u prvom poluvremenu doneo prednost Engleskoj koja je samo rasla do kraja meča. Jedini esej za Australiju postigao je Marika Koroibete posle solo akcije.

Za igrača utakmice proglašen je krilni Engleske Tom Kari.

U drugom meču dana u Tokiju Novi Zeland je ubedljivo savladao irsku 46:14 i sa Engleskom će se boriti sa finale.