Hrvatska i Slovenija u polufinalu SP!

Rukomet 24. jan 201722:10 > 22:30
Alex Grimm, Bongarts

Reprezentacije Slovenije i hrvatske plasirale su se u polufinale Svetskog rukometnog prvenstva.

Ekipa selektora Veselina Vujovića je u četvrtfinalu šampionata u Francuskoj savladala Katar, bronzane sa minulog SP, rezultatom 32:30 i drugi put u istoriji obeznedila mesto među četiri najbolja tima, dok je Hrvatska u sjajnom meču bila bolja od Španije 30:29.

U borbi za plasman u finale Slovenija će se sastati sa domaćom selekcijom, koja posle veliko borbe bila bolja od Švedske. Rival Hrvatske će biti Norveška, koji su lako izašli na kraj sa Mađarskom.

Slovenci su dominirali od prvog do poslednjeg minuta, na poluvremenu su vodili 18:15, a najveću prednost imali su kod rezultata 29:20.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Gašper Marguc sa 6, Jure Dolenec sa 5 i Matej Gaber i Jan Grebenc sa po 3 gola. Kod Katrana Bertrand Rone je upisao 8 golova.

Hrvatska je hrabrom igrom pobedila Španiju u izuzetno izjednačenom meču. U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti, dok je Hrvatska u nastavku zaigrala mnogo bolje i u dva navrata imala je i plus 5 (21:16, 23:18).

„Furija“ je strpljivom igrom golom Aleksa Dušebajeva došla do izjednačenja (28:28) u 54. minutu, međutim, Domogaj Duvnjak i Zlatko Horvat su imali spreman odgovor za najavu velikog slavlja.

Španci su minut i po pre kraja utakmice smanjili na 30:29, a ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Marko Mamić je postigao 9 golova za Hrvatsku, Luka Cindrić 5, a Horvat 4. Španiju su predvodili Anhel Fernandez sa 7 i Dušebajev sa 5 pogodaka.