SEHA: Zagreb očekivano, Izviđač iščupao novi bod

Rukomet 28. feb 201720:41 > 20:43
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši PPD Zagreba očekivano su savladali Našice 25:22, na gostovanju u Našicama. Posle izjednačenog prvog poluvremena, šampion iz prestonice je u nastavku slomio lokalnog rivala.

Zagrepčane su predvodili David Miklavčič i Dobrivoje Marković sa po šest golova. Toliko je postigao i najefikasniji domaći igrač Vedran Zrnić, uz tek jedan promašaj iz igre.

Zagreb je drugom pobedom u nizu preuzeo treću poziciju od Celjea, koje ima dva meča više.

Nekse je poražen četvrti put u poslednjih pet kola, sedmi je sa 15 bodova, 18 od plej-of zone.

U drugoj utakmici dana, rukometaši Izviđača i Metalurga remizirali su 24:24. Gosti iz Skoplja imali su tri gola prednosti na poluvremenu meča u Ljubuškom, ali nisu uspeli da slome poslednjeplasirani tim takmičenja. Bosanskohercegovački predstavnik je preokrenuo ritam meča u drugih 30 minuta igre i tek drugi put u sezoni izbegao poraz.

Izviđač je prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza, koja je trajala od pobede nad Prešovom sredinom novembra.

Domaćina je predvodio Ante Grbavac sa pet golova, dok su po četiri postigli Matej Hrstić i Mateo Rodin.

Najefikasniji u timu Metalurga bio je Nemanja Obradović sa šest pogodaka, dok je pet dao Vanja Ilić

Metalurg je ostao na šestoj poziciji sa 17 bodova, 15 od fajnal-for pozicije, dok je Izviđač i dalje na dnu tabele sa svega četiri boda.

U sledećem kolu Makedonci gostuju Nekseu u Našicama, dok je Izviđač opet domaćin, slovenačkom Gorenje Velenju.