EHF LŠ: Pobede PSŽ i Kila u prvim mečevima četvrtfinala

Rukomet 23. apr 201720:57 > 21:11
Getty Images/Juergen Schwarz

Rukometaši Pari sen Žermena i Kila slavili su u prvim mečevima četvrtfinala EHF Lige šampiona.

PSŽ je na gostovanju pobedio Seged rezultatom 30:27, dok je francuski tim vodio i na poluvremenu sa 14:13. Mikael Hansen i Nikola Karabatić su predvodili francuski tim sa po sedam golova, Uve Genshajmer je upisao pogodak manje, dok su Luk Abalo i Nedim Remili postigli po tri gola. Najefikasniji u mađarskoj ekipi je bio Pedro Rodrigez Alvarez sa šest golova, dok je Zolt Balog dao pet pogodaka.

Kil je na svom terenu savladao Barselonu sa 28:26, a na poluvremenu je bilo 12:11 za nemačku ekipu. Najbolji u redovima Kila je bio srpski internacionalac Marko Vujin sa 10 golova, na drugoj strani Raul Entrerios je bio strelac četiri gola.

U ostalim četvrtfinalnim mečevima Flensburg je izgubio od Vardara kao domaćin sa 24:26, dok je Vesprem nadigrao Monpelje rezultatom 26:23.

Revanš mečevi su na programu od 27. do 30. aprila.